Коментари
Среда, 16 Септември 2020 01:00   
Народ без истоторија, е народ без идентитет!

1abСвекрва

Повеќе...
 
Среда, 09 Септември 2020 08:16   
Денот на независноста на Македонија и дали се спрема бура на Балканот!!!?

1abСвекрва 

Повеќе...
 
Среда, 09 Септември 2020 08:15   
Марија Емилија Кукубајска: СТАР БЕЛ ДЕДО

1emilija

Марија Емилија Кукубајска: СТАР БЕЛ ДЕДО

Повеќе...
 
Среда, 09 Септември 2020 08:12   
Ламбе Арнаудов: НЕЛИ, КАДЕ ШТО Е СЕГА МЕРИОТ НЕКОГАШ БЕШЕ МАКЕДОНИЈА?

1 Lambe

Ламбе Арнаудов: НЕЛИ, КАДЕ ШТО Е СЕГА МЕРИОТ НЕКОГАШ БЕШЕ МАКЕДОНИЈА?

Повеќе...
 
Среда, 09 Септември 2020 08:09   
Александар Џеповски: Ќе живее вечно Македонија за инат на изродите

1Dzeposki

Александар Џеповски: Ќе живее вечно Македонија за инат на изродите

Повеќе...
 
Среда, 09 Септември 2020 08:04   
ЦРТИЧКИ И ОТРОВНИ СТРЕЛИЧКИ - 83

1m.trenevski1

ЧЕСТИТ ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА 8 СЕПТЕМВРИ

Повеќе...
 
Среда, 02 Септември 2020 21:16   
Клаудија Лутовска: Мисија да се биде МАКЕДОНЕЦ !!!

1klaudija

Се прашувам треба ли да се навраќам наназад за да се повторуваме по којзнае кој пат што се ја исцрпи оваа наша МАКЕДОНИЈА?

Повеќе...
 
Среда, 02 Септември 2020 01:00   
Рубинчо Видое Јованоски: Во Прилеп нема локална телевизија

1 rubin jovanoski

Рубинчо Видое Јованоски: Во Прилеп нема локална телевизија

Повеќе...
 
Среда, 02 Септември 2020 01:00   
ЦРТИЧКИ И ОТРОВНИ СТРЕЛИЧКИ - 82

1martin1СТАРО-НОВИ ВЛАСТОДРШЦИ

Повеќе...
 
Среда, 02 Септември 2020 01:00   
Само ВМРО ДПМНЕ сложно со народот може чуда да прави

1DzeposkiАлександар Џеповски

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

БУГАРСКИТЕ ВЕСНИЦИ ОД 1905 ГОДИНА ЈА НАПАЃАЛЕ МАКЕДОНСКАТА НАЦИОНАЛНА ДЕЈНОСТ НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ

Во нашата јавност е малку познато дека, за разлика од денес, бугарските весници од околу илинденск...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (72)

Македонскиот народ се соочува со огромни притисоци и со оваа марионетска власт предводена од лидер...

Иселеници

News image

БОГАТО МИНАТО И СЕГАШНОСТ НА ДРЕВНАТА МАКЕДОНСКА ЗЕМЈА (3)

Во 2020 година се навршија 55 години од осветувањето на ...

Култура и туризам

News image

МАНИФЕСТАЦИЈАТА „ЈУГОСЛАВИЈА ВО ЧЕСТ НА СВ. КИРИЛ“ ВО РИМ ВО 1979 ГОДИНА - ДЕЛ I (23)

ЕДИНАЕСЕТТО ПОКЛОНЕНИЕ ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО ВЕЧНИОТ РИМ 

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (39)

  ХЕСПЕРИДИНИТЕ ГРАДИНИ

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.