Македонски легенди
Среда, 03 Март 2021 02:00    PDF Печати Е-пошта
Маргарит Димица

1212345

Маргарит Димица

Повеќе...
 
Среда, 24 Февруари 2021 02:00    PDF Печати Е-пошта
Богдан Поп Ѓорчев

1dejci Богдан Поп Ѓорчев

Повеќе...
 
Среда, 17 Февруари 2021 02:00    PDF Печати Е-пошта
Васил Попангелов

1vasiВасил Попангелов

Повеќе...
 
Среда, 10 Февруари 2021 02:00    PDF Печати Е-пошта
Лука Групчев

1luki Лука Групчев

Повеќе...
 
Среда, 03 Февруари 2021 02:00    PDF Печати Е-пошта
Ристо Кирјазовски

1risto Ристо Кирјазовски

Повеќе...
 
Недела, 31 Јануари 2021 08:18    PDF Печати Е-пошта
Павел Шатев

143satev

(Роден е во Кратово, 15 јуни 1882 г. - починал во Битола, 30 јануари 1951 г.)

Повеќе...
 
Среда, 27 Јануари 2021 02:00    PDF Печати Е-пошта
Панчо Комстантинов

1pano Панчо Комстантинов

Повеќе...
 
Среда, 20 Јануари 2021 02:00    PDF Печати Е-пошта
Мик Велоски

1Мик Велоск1 2

Мик Велоски

Повеќе...
 
Среда, 13 Јануари 2021 02:00    PDF Печати Е-пошта
Иван Генадиев

1Ivan Genadiev Иван Генадиев

Повеќе...
 
Среда, 06 Јануари 2021 02:00    PDF Печати Е-пошта
Пантелис Пуљопулос

1pasu Пантелис Пуљопулос

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

На народот му се гади од превртливоста и криминогеноста на Заев

ВМРО-ДПМНЕ: Заев го брани Мијалков, кај него завршија парите од „Рекет“, и тој мора да одговара&nb...

Историја

News image

Родољуб Славин „намерност или грешка“: Македонската емиграција може да придонесе за афирмирањето на републиката во сит

„...Дека пророштвото на Солунски има далековидство никако не можеш да му откажеш на овој славен стар...

Иселеници

News image

СВЕТОЗАР (СВЕТЛЕ) – СТИВ СТАМЕВСКИ - МАКЕДОНСКИ БИЗНИСМЕН ВО САД (8)

СЛОГА ВО СЕМЕЈСТВОТО – КАРАКТЕРИСТИКА ЗА СТАМЕВЦИ  ...

Култура и туризам

News image

Куќа на Робевци во Охрид

Куќата на Робевци во Охрид се смета за едeн од најрепрезентативните објекти на градската архитектура...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (62)

ЗАКЛУЧОК КОН ЗАЕДНИЧКАТА ИСТОРИЈА И ИДНИНА 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.