Македонски легенди
Среда, 15 Јануари 2020 02:00    PDF Печати Е-пошта
Вангел Тодоровски - Мајорот

VangelВангел Тодоровски - Мајорот

Повеќе...
 
Среда, 08 Јануари 2020 02:00    PDF Печати Е-пошта
Лазар Делев

1a1Лазар Делев

Повеќе...
 
Среда, 01 Јануари 2020 02:00    PDF Печати Е-пошта
Тодор Златков

TodorZlatkovТодор Златков

Повеќе...
 
Среда, 25 Декември 2019 02:00    PDF Печати Е-пошта
Васил Алексовски

italjanska vojska

Васил Алексовски

Повеќе...
 
Среда, 18 Декември 2019 02:00    PDF Печати Е-пошта
Никола Каранџулов

90pНикола Каранџулов

Повеќе...
 
Среда, 11 Декември 2019 02:00    PDF Печати Е-пошта
Сандо Китанов

Sando

Александар (Сандо) Китанов (1881 –23. XII 1906) е македонски учител, револуционер и војвода.

Повеќе...
 
Среда, 04 Декември 2019 02:00    PDF Печати Е-пошта
Панчо Михајлов - Чавдар

mi6Панчо Михајлов - Чавдар

Повеќе...
 
Среда, 27 Ноември 2019 02:00    PDF Печати Е-пошта
Иван Апостолов

310Иван Апостолов

Повеќе...
 
Среда, 20 Ноември 2019 02:00    PDF Печати Е-пошта
Тодор К. Павлов

71Тодор К. Павлов

Повеќе...
 
Среда, 13 Ноември 2019 02:00    PDF Печати Е-пошта
Симеон Клинчарски

250px-IMRO Cheta Evtim PolskiСимеон Клинчарски

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

СРЕДБА НА ММДЧП СО МИНИСТЕРСТВОТО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ НА КАНАДА, ПОВИК ЗА ОСУДА НА ПРИНУДНОТО ПРЕИМЕНУВАЊЕ НА МАКЕДОНИЈ

Претседателот на Македонското Меѓународно Движење за Човекови Права Бил Николов се сретна со Дејви...

Историја

News image

Македонија со векови била делена, но Македонците опстанале

„Со потпишувањето на Букурешкиот договор, Македонија беше прв пат поделена и оттогаш судбината и е о...

Иселеници

News image

АРХЕОЛОШКИОТ ЛОКАЛИТЕТ „ВЕЛУШКА ТУМБА“ (5)

Поврзаноста на браќата Јановски со родното село е голема. ...

Култура и туризам

News image

Да се знае кога дојде ереј Лазар од Ковачевци во Лесновскиот манастир

Да се знае кога дојде ереј Лазар од Ковачевци во Лесновскиот манастир, во храмот на архистратег Миха...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (43)

МОСИНИКИЈА, МИЗИЈА, ДАРДАНИЈА И ТРОЈА

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.