Историја
Понеделник, 17 Јуни 2019 19:12   
Американски весник во 1914 известува за одржана литургија на Македонски во чест на Кирил и Методиј

alt

Американски весник во 1914 известува за одржана литургија на Македонски во чест на Кирил и Методиј

Повеќе...
 
Среда, 12 Јуни 2019 01:00   
Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлевски (8)

a 2Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлевски (8)

Повеќе...
 
Среда, 05 Јуни 2019 01:00   
Проект за разбирање помеѓу ВМРО и Советската влада-Декември 1923 год.

IMRO badge

Проект за разбирање помеѓу ВМРО и Советската влада-Декември 1923 год.

Повеќе...
 
Среда, 05 Јуни 2019 01:00   
Формирање на генералниот штаб на Советот на македонските друштва во Швајцарија

makedonijaobedinetaaw5 673

Формирање на генералниот штаб на Советот на македонските друштва во Швајцарија-од Димитрие Боди

Повеќе...
 
Среда, 05 Јуни 2019 01:00   
Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлевски (7)

a 2

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлевски (7)

Повеќе...
 
Среда, 29 Мај 2019 00:15   
Ајдутството претставува најстара форма на вооружен отпор и прв облик на национално-ослободително движење на македонскиот народ

mАјдутството претставува најстара форма на вооружен отпор и прв облик на национално-ослободително движење на македонскиот народ

Повеќе...
 
Среда, 29 Мај 2019 00:15   
Македонското Народно Движење (Македонски Народен Покрет) или МАНАПО

MANAPO TEXT

Македонското Народно Движење (Македонски Народен Покрет) или МАНАПО

Повеќе...
 
Среда, 29 Мај 2019 00:15   
Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлевски (6)

1 1b

Повеќе...
 
Среда, 22 Мај 2019 00:15   
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ НА БУГАРИТЕ ИМ ПРЕЧИ ТОА ШТО СМЕ МАКЕДОНЦИ

ilinden karta

ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ НА БУГАРИТЕ ИМ ПРЕЧИ ТОА ШТО СМЕ МАКЕДОНЦИ

Повеќе...
 
Среда, 22 Мај 2019 00:15   
Подемот на Александар III по смртта на Филип II

aleksandar-megju-nas

Подемот на Александар III по смртта на Филип II

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Историја

News image

Американски весник во 1914 известува за одржана литургија на Македонски во чест на Кирил и Методиј

Американски весник во 1914 известува за одржана литургија на Македонски во чест на Кирил и Методиј...

Иселеници

News image

СЕЌАВАЊА

Навираат, но не носат светлина во денот Тие овенуваат, ис...

Култура и туризам

News image

ЕСМА РЕЏЕПОВА – ТЕОДОСИЕВСКА – КРАЛИЦАТА НА РОМСКАТА ПЕСНА (27)

НОМИНАЦИЈА ЗА НОБЕЛОВА НАГРАДА ЗА МИР НА ЕСМА РЕЏЕПОВА – ТЕОДОСИЕВСКА

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (13)

ПРАИСТОТИСКИОТ РАЗВОЈ НА ДРЕВНИТЕ МАКЕДОНЦИ И ЕОЛЦИ – ДЕЛ II

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.