Македонски легенди
Среда, 19 Јуни 2019 02:00    PDF Печати Е-пошта
Ташко Белчев

Tasko BelcevТашко Белчев

Повеќе...
 
Среда, 12 Јуни 2019 02:00    PDF Печати Е-пошта
Невена Георгиева - Дуња

1Невена Георгиева - Дуња

Повеќе...
 
Среда, 05 Јуни 2019 02:00    PDF Печати Е-пошта
Јосиф Даскалов

225px-Yosif DaskalovЈосиф Даскалов

Повеќе...
 
Среда, 29 Мај 2019 01:15    PDF Печати Е-пошта
Јосиф Киров Танаров

380px-Yosif Kirov IMROЈосиф Киров Танаров

Повеќе...
 
Среда, 22 Мај 2019 01:15    PDF Печати Е-пошта
Калистрат Зографски

zografskiКалистрат Зографски

Повеќе...
 
Среда, 15 Мај 2019 01:15    PDF Печати Е-пошта
Љупчо Арсов

Ljupco ArsovЉупчо Арсов

Повеќе...
 
Среда, 08 Мај 2019 02:00    PDF Печати Е-пошта
Димитар Матов

MatovДимитар Матов

Повеќе...
 
Среда, 01 Мај 2019 02:00    PDF Печати Е-пошта
Божидар Видоески

111Божидар Видоески

Повеќе...
 
Среда, 24 Април 2019 02:00    PDF Печати Е-пошта
Висарион Дебарски

1Висарион Дебарски

Повеќе...
 
Среда, 17 Април 2019 02:00    PDF Печати Е-пошта
Сократ Маркилов

sokratСократ Маркилов

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

СРЕДБА НА ММДЧП СО МИНИСТЕРСТВОТО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ НА КАНАДА, ПОВИК ЗА ОСУДА НА ПРИНУДНОТО ПРЕИМЕНУВАЊЕ НА МАКЕДОНИЈ

Претседателот на Македонското Меѓународно Движење за Човекови Права Бил Николов се сретна со Дејви...

Историја

News image

Македонија со векови била делена, но Македонците опстанале

„Со потпишувањето на Букурешкиот договор, Македонија беше прв пат поделена и оттогаш судбината и е о...

Иселеници

News image

АРХЕОЛОШКИОТ ЛОКАЛИТЕТ „ВЕЛУШКА ТУМБА“ (5)

Поврзаноста на браќата Јановски со родното село е голема. ...

Култура и туризам

News image

Да се знае кога дојде ереј Лазар од Ковачевци во Лесновскиот манастир

Да се знае кога дојде ереј Лазар од Ковачевци во Лесновскиот манастир, во храмот на архистратег Миха...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (43)

МОСИНИКИЈА, МИЗИЈА, ДАРДАНИЈА И ТРОЈА

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.