Коментари
Среда, 02 Септември 2020 01:00   
На народот косата му побеле, очекувајќи подобар живот од СДС

1abСвекрва

Повеќе...
 
Среда, 26 Август 2020 19:07   
АНГЕЛОВСКИ: Спиро и Нефи – охридските Боро и Рамиз

АНГЕЛОВСКИ: Спиро и Нефи – охридските Боро и Рамиз                                                                                 Страшо Ангеловски

Повеќе...
 
Среда, 26 Август 2020 01:00   
ЗАЕВ ПОВТОРНО НАГРАДЕНЗА УНИШТУВАЊЕ НА МАКЕДОНСКАТА ДРЖАВА

1Dusan RistevskiДушан Ристевски - Македон

Повеќе...
 
Среда, 26 Август 2020 01:00   
Александар Џеповски: Мицкоски мора да остане на чело на ВМРО ДПМНЕ и точка

1Dzeposki

Александар Џеповски

Повеќе...
 
Среда, 26 Август 2020 01:00   
ЕУ мора да се свести дека со СДС нема напредок на Македонија,

1abСвекрва

Повеќе...
 
Среда, 26 Август 2020 01:00   
Град со оштетен екстериер на Локалната самоуправа

1 rubin jovanoski

Градот Прилеп може со гордост да биде поносен со своите културно - историски обележја и фестивалски денови кои оддаваат посебен белег на градот.

Повеќе...
 
Вторник, 25 Август 2020 19:00   
Гоце Марков: Некои за боите свети, идејата и каузата a други за парите клети!
1Goce
 
Гоце Марков: Некои за боите свети, идејата и каузата a други за парите клети!
 
Повеќе...
 
Среда, 19 Август 2020 09:54   
Светислав Васев: Трула коалиција

6760Светислав Васев

Денеска по редица уставни и законски прекршувања, СДСМ успеа да ги уцени ДУИ за влада. Да, СДСМ и ДУИ ќе влезат во коалиција, оние кои едни за други зборуваа дека се криминалци, дека не вредат ни пет пари, и дека искажаните навреди нема да си ги заборават.

Повеќе...
 
Среда, 19 Август 2020 01:00   
Ламбе Арнаудов: Заев гробару! Зарем сé уште не ја потроши омразата кон Македонија?

1 Lambe

Ламбе Арнаудов: Заев гробару! Зарем сé уште не ја потроши омразата кон Македонија?

Повеќе...
 
Среда, 19 Август 2020 01:00   
СДСМ ја нема довербата на македонскиот народ за формирање влада

1abСвекрва

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

БУГАРСКИТЕ ВЕСНИЦИ ОД 1905 ГОДИНА ЈА НАПАЃАЛЕ МАКЕДОНСКАТА НАЦИОНАЛНА ДЕЈНОСТ НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ

Во нашата јавност е малку познато дека, за разлика од денес, бугарските весници од околу илинденск...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (72)

Македонскиот народ се соочува со огромни притисоци и со оваа марионетска власт предводена од лидер...

Иселеници

News image

БОГАТО МИНАТО И СЕГАШНОСТ НА ДРЕВНАТА МАКЕДОНСКА ЗЕМЈА (3)

Во 2020 година се навршија 55 години од осветувањето на ...

Култура и туризам

News image

МАНИФЕСТАЦИЈАТА „ЈУГОСЛАВИЈА ВО ЧЕСТ НА СВ. КИРИЛ“ ВО РИМ ВО 1979 ГОДИНА - ДЕЛ I (23)

ЕДИНАЕСЕТТО ПОКЛОНЕНИЕ ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО ВЕЧНИОТ РИМ 

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (39)

  ХЕСПЕРИДИНИТЕ ГРАДИНИ

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.