Коментари
Среда, 24 Јуни 2020 01:00   
ЦРТИЧКИ И ОТРОВНИ СТРЕЛИЧКИ - 76

1martin1

ФУНДАМЕНТАЛИСТОТ ЏАМБАСКИ ПРОМОВИРА ИРЕДЕНТИЗАМ!!!

Повеќе...
 
Среда, 24 Јуни 2020 01:00   
Манојил (Мане) Јаковлески: Одговорност после 15 јули мора да има!

1Mane

Социјалдемократите се здружија со ѓаволот за да дојдат на власт, а сега го уништуваат македонскиот народ и неговата држава.

Повеќе...
 
Среда, 24 Јуни 2020 01:00   
Македонија денес се наоѓа пред тешки предизвици и бара наше сплотување

1doomМакедонска нација

Повеќе...
 
Среда, 24 Јуни 2020 01:00   
Со перо во раката може да се искорени коровот од македонската почва

11 1Свекрва

Повеќе...
 
Среда, 24 Јуни 2020 01:00   
АПЕЛ ДО ДИЈАСПОРАТА!

DzeposkiАлександар Џеповски

Повеќе...
 
Среда, 17 Јуни 2020 01:01   
Избори се за нормални луѓе

DzeposkiАлександар Џеповски

Повеќе...
 
Среда, 17 Јуни 2020 01:00   
ВМРО-ДПМНЕ нека ти е среќен 30-тиот роденден!
17.06.1990 aВМРО-ДПМНЕ прославува 30 години од основањето-(17.06.1990-2020 г.)
Повеќе...
 
Среда, 17 Јуни 2020 01:00   
ЦРТИЧКИ И ОТРОВНИ СТРЕЛИЧКИ - 75
Martin Trenevski
ДЛАБОКАТА ДРЖАВА ВО ЧЕТВРТА БРЗИНА
  
Повеќе...
 
Среда, 17 Јуни 2020 01:00   
Манојил (Мане) Јаковлески: 15 Јули е денот на победата!

1mane 1

Од осамостојувањето на земјата во 1990 г. наваму речиси да нема година, СДС да не започнат активности за разнебитување на македонскиот народ и држава. Три децении од внатре ја уништуваат својата земја.Тажно е што ова не допира ни до малиот мозок на елитата која е дел од потесното раководство на СДС.

Повеќе...
 
Среда, 17 Јуни 2020 01:00   
Само во нашата држава се прогласува политичка вонредна состојба

1 rubin jovanoski

Во една нормална држава на земјинава топка каде владее словот на законот вонредните состојби се прогласуваат за катаклизмични состојби од калибарот на поплави, земјотреси, извори на зараза и загрозување на територијалниот интегритет и суверенитет на дотичната држава. Само во нашата мила и напатена Република (Северна) Македонија се појавуваат и следствено на тоа се прогласуваат политичко вонредни состојби. Имено, претседателот на Република (Северна) Македонија, Стево Пендаровски кој на ланските претседателски избори беше поддржан од СДСМ на чело со бомбашот од Муртино, Зоран Заев, иако заразата со КОВИД - 19 е алармантна не прогласи нова вонредна состојба.

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

БУГАРСКИТЕ ВЕСНИЦИ ОД 1905 ГОДИНА ЈА НАПАЃАЛЕ МАКЕДОНСКАТА НАЦИОНАЛНА ДЕЈНОСТ НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ

Во нашата јавност е малку познато дека, за разлика од денес, бугарските весници од околу илинденск...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (72)

Македонскиот народ се соочува со огромни притисоци и со оваа марионетска власт предводена од лидер...

Иселеници

News image

БОГАТО МИНАТО И СЕГАШНОСТ НА ДРЕВНАТА МАКЕДОНСКА ЗЕМЈА (3)

Во 2020 година се навршија 55 години од осветувањето на ...

Култура и туризам

News image

МАНИФЕСТАЦИЈАТА „ЈУГОСЛАВИЈА ВО ЧЕСТ НА СВ. КИРИЛ“ ВО РИМ ВО 1979 ГОДИНА - ДЕЛ I (23)

ЕДИНАЕСЕТТО ПОКЛОНЕНИЕ ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО ВЕЧНИОТ РИМ 

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (39)

  ХЕСПЕРИДИНИТЕ ГРАДИНИ

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.