Коментари
Среда, 19 Август 2020 01:00   
ЦРТИЧКИ И ОТРОВНИ СТРЕЛИЧКИ - 81
1martin1
 
ЗАЕВ - ЦРПКО ПОБАРАЛ И ДОБИЛ МАНДАТ ПО ТЕЛЕФОН
  
Повеќе...
 
Среда, 19 Август 2020 01:00   
Град со оштетен екстериер на Локалната самоуправа

1 rubin jovanoski

Градот Прилеп може со гордост да биде поносен со своите културно - историски обележја и фестивалски денови кои оддаваат посебен белег на градот.

Повеќе...
 
Среда, 19 Август 2020 01:00   
Александар Џеповски: На Македонија и треба под хитно нов Илинден

Dzeposki

Александар Џеповски: На Македонија и треба под хитно нов Илинден

Повеќе...
 
Среда, 12 Август 2020 18:44   
ЦРТИЧКИ И ОТРОВНИ СТРЕЛИЧКИ - 80
1martin1 М-р Мартин ТРЕНЕВСКИ
 
ВЛАДЕАЧКАТА РЕГИМЕНТА НА ЗАМИНУВАЊЕ ЈА ОТПИША ДИЈАСПОРАТА  
 
Повеќе...
 
Среда, 12 Август 2020 01:00   
Александар Џеповски : ПОМАГАЈ БОЖЕ ПРЕД ДА ТИ СЕ РАСТУРИ СТАДОТО

DzeposkiАлександар Џеповски

Повеќе...
 
Среда, 12 Август 2020 01:00   
Поскапата струја ќе удри по џепот на една третина од населението

1abСвекрва

Повеќе...
 
Среда, 12 Август 2020 01:00   
Душан Ристевски - Секој што ќути и не им се спротивставува на будалите заевисти, за жал постанува јаничар

1Dusan Ristevski

Со минатиот напис сигурно навредив повеќе луѓе кои гласаа за заевистите. Знам, признавам но за тоа нема да им се извинам. Не го заслужуваат тоа внимание.

Повеќе...
 
Среда, 12 Август 2020 01:00   
Рубинчо Видое Јованоски: Прочитани лагите на Бошко Буха

1 rubin jovanoski

Рубинчо Видое Јованоски: Прочитани лагите на Бошко Буха

Повеќе...
 
Недела, 09 Август 2020 21:10   
Македонското наспроти материјалното...
1Goce MarkovГоце Марков
Повеќе...
 
Недела, 09 Август 2020 20:16   
Драган Богдановски се превртува во гробот кога гледа како “печалбари“ се обидувале да ја “спасат“ВМРО-ДПМНЕ!

1dragan

Во последно време сведоци сме на низа активности кои се насочени да се дискредитира и дестабилизира политичката гарнитура на ВМРО-ДПМНЕ и секој оној кој ја поддржува.

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

БУГАРСКИТЕ ВЕСНИЦИ ОД 1905 ГОДИНА ЈА НАПАЃАЛЕ МАКЕДОНСКАТА НАЦИОНАЛНА ДЕЈНОСТ НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ

Во нашата јавност е малку познато дека, за разлика од денес, бугарските весници од околу илинденск...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (72)

Македонскиот народ се соочува со огромни притисоци и со оваа марионетска власт предводена од лидер...

Иселеници

News image

БОГАТО МИНАТО И СЕГАШНОСТ НА ДРЕВНАТА МАКЕДОНСКА ЗЕМЈА (3)

Во 2020 година се навршија 55 години од осветувањето на ...

Култура и туризам

News image

МАНИФЕСТАЦИЈАТА „ЈУГОСЛАВИЈА ВО ЧЕСТ НА СВ. КИРИЛ“ ВО РИМ ВО 1979 ГОДИНА - ДЕЛ I (23)

ЕДИНАЕСЕТТО ПОКЛОНЕНИЕ ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО ВЕЧНИОТ РИМ 

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (39)

  ХЕСПЕРИДИНИТЕ ГРАДИНИ

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.