Коментари
Среда, 17 Јуни 2020 01:00   
Македонија и Украина – генерална проба за Третата светска војна

Текстов ќе го почнам со една малку подзаборавена, но многу индикативна телефонска порака, што пред 5-6 години ја објави претседателот на ДПА, Мендух Тачи, во која тогашниот опозиционер Зоран Заев му пишува дека „…него го подготвуваат од надвор…“.

Повеќе...
 
Среда, 17 Јуни 2020 01:00   
Избори на 15 јули!

1 1Свекрва

Повеќе...
 
Понеделник, 15 Јуни 2020 17:24   
Ветуваа дека Македонија ќе ја претворат во лулка на демократијата

1vesna1

Самиот термин  “избори”  во најосновното значење е право на граѓанинот да избере помеѓу понудените политички опции, идеи, концепти, програми, визии за иднината на државата и општеството.

Повеќе...
 
Четврток, 11 Јуни 2020 09:52   
Гоце Марков: Вашите Комисии се нашиот срам

goce markovГоце Марков

Повеќе...
 
Среда, 10 Јуни 2020 11:06   
Оваа влада има „идеологија -епидемиологија
Повеќе...
 
Среда, 10 Јуни 2020 08:31   
За црнец триста протести а за геноцид врз Македонците ни збор ни протест

Dzeposki

Александар Џеповски

Повеќе...
 
Среда, 10 Јуни 2020 01:00   
Каде е вистината?

Колумна на Ленче Манева: Каде е вистината?

 Вистината за македонскиот народ, за неговиот јазик, за неговото минато?!
Повеќе...
 
Среда, 10 Јуни 2020 01:00   
ЦРТИЧКИ И ОТРОВНИ СТРЕЛИЧКИ - 74
1lav2MAКЕДОНСКИОТ БОКАСА ПРВИ
 
Повеќе...
 
Среда, 10 Јуни 2020 01:00   
Македонскиот народ по се’ што ни се’ случува, ќе излезе од кризата, но многу посилен и пообединет

1mane 1Манојил (Мане) Јаковлески

Повеќе...
 
Понеделник, 08 Јуни 2020 09:45   
БЕЗ НАЦИЈА И ЦРКВА – НЕ ПОСТОИ ДРЖАВА

1Straso

Го пишувам текстов денеска, на ден Духовден, ден Педесетница, ден кога апостолите биле собрани на едно место во Ерусалим, биле 12 на број, зашто местото на Јуда Искариотски, кој по предавството на Исус се обесил, го пополниле со Матеј, еден од неговите ученици.

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

БУГАРСКИТЕ ВЕСНИЦИ ОД 1905 ГОДИНА ЈА НАПАЃАЛЕ МАКЕДОНСКАТА НАЦИОНАЛНА ДЕЈНОСТ НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ

Во нашата јавност е малку познато дека, за разлика од денес, бугарските весници од околу илинденск...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (72)

Македонскиот народ се соочува со огромни притисоци и со оваа марионетска власт предводена од лидер...

Иселеници

News image

БОГАТО МИНАТО И СЕГАШНОСТ НА ДРЕВНАТА МАКЕДОНСКА ЗЕМЈА (3)

Во 2020 година се навршија 55 години од осветувањето на ...

Култура и туризам

News image

МАНИФЕСТАЦИЈАТА „ЈУГОСЛАВИЈА ВО ЧЕСТ НА СВ. КИРИЛ“ ВО РИМ ВО 1979 ГОДИНА - ДЕЛ I (23)

ЕДИНАЕСЕТТО ПОКЛОНЕНИЕ ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО ВЕЧНИОТ РИМ 

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (39)

  ХЕСПЕРИДИНИТЕ ГРАДИНИ

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.