Коментари
Петок, 05 Јуни 2020 21:12   
Стевчо: Ја избркаа Рашела и сега им е крив оној тивок ненаметлив професионалец Чулев

Стевчо Јакимовски: „Ајде да зборуваме чесно! Без предрасуди и политички предубедувања по три месечна временска дистанца белким можеме да процениме кој беше во право?

Повеќе...
 
Среда, 03 Јуни 2020 12:22   
„Ало, овде Сокол советникот на премиерот

„Ало, овде Сокол советникот на премиерот“

пишува: Стевчо ЈАКИМОВСКИ
 
Повеќе...
 
Среда, 03 Јуни 2020 01:00   
Христијан Мицкоски е лидер кој знае и умее да ја води државата

5m5Манојил (Мане) Јаковлески

Повеќе...
 
Среда, 03 Јуни 2020 01:00   
Дали Македонија може да избегне да не ги плаќа милијардите долг направени од СДС?

DzeposkiАлександар Џеповски

Повеќе...
 
Среда, 03 Јуни 2020 01:00   
ОМД: Министерката за Одбрана Шекеринска го Обесчестува Споменот на Жртвите од Тероризмот во 2001-та г.

1oo1Обединетата Македонска Дијаспора (ОМД) ја објави следната изјава, како одговор против Министерката за Одбрана, Радмила Шекеринска, која беше фотографирана пред емблема на УЧК* во канцеларијата на кичевскиот градоначалник: 

Повеќе...
 
Среда, 03 Јуни 2020 01:00   
ЦРТИЧКИ И ОТРОВНИ СТРЕЛИЧКИ - 73
1mm1

1. Еден настан, што неодамна се случи во преубавата Виена и со денови беше ударна тема, или што би рекле "тема за насловна страна" (front page story, или cover story) во австриските и европските медиуми, кај нас во Македонија остана скоро незабележaн - како да се работи за некоја обична сензација во жолтиот печат! А толку многу е поврзана со нас, со Македонија!

Повеќе...
 
Понеделник, 01 Јуни 2020 20:33   
Гоце Марков: Инфицираната нормалност на новото живеење!

Мудрите луѓе го менуваат системот системски и одговорно а револуцијата ја користат само како изговор за младоста и алиби за незрелоста. Неодамна прочитав едно искуство на мудар човек кој целото болно минато го заменил со светла иднина ширејќи позитивизам.

Повеќе...
 
Четврток, 28 Мај 2020 10:59   
Колумна на Дафина Стојановска: НОВАТА (НЕ)НОРМАЛНОСТ НА ЗОРАН ЗАЕВ

Колумна на Дафина Стојановска: НОВАТА (НЕ)НОРМАЛНОСТ НА ЗОРАН ЗАЕВ

Јас навистина не знам дали и тој самиот веруваше дека ќе заврши поинаку или можеби советниците околу него така го залажуваа. Човекот кој прелажа толку многу луѓе и кој само преку интриги и далавери стигна дотука, за натаму нека му ја мисли и треба да му ја мисли?!?
Повеќе...
 
Четврток, 28 Мај 2020 08:01   
Заев мора да одговара кривично за улогата како квази историчар
DzeposkiАлександар Џеповски
 
Повеќе...
 
Среда, 27 Мај 2020 21:18   
ОТВОРЕНО ПИСМО ДО ПРЕМИЕРОТ НА БУГАРИЈА Г. БОЈКО БОРИСОВ
1h2
Пред неколку лета на една хотелска тераса покрај Охридското езеро се случи ТВ интервју со бугарскиот академик Воденичарски кој на прашање на македонски новинар:"Дали Бугарија има намера да се извини за злосторствата што како фашистички окупоатор ги изврши во Македонија 1941-1944, академикот без око да му трепне едноставно одговори:"Нема таква работа!? Во нашите учебници не пишува дека во Бугарија имало фашизам"!?
 
Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

БУГАРСКИТЕ ВЕСНИЦИ ОД 1905 ГОДИНА ЈА НАПАЃАЛЕ МАКЕДОНСКАТА НАЦИОНАЛНА ДЕЈНОСТ НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ

Во нашата јавност е малку познато дека, за разлика од денес, бугарските весници од околу илинденск...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (72)

Македонскиот народ се соочува со огромни притисоци и со оваа марионетска власт предводена од лидер...

Иселеници

News image

БОГАТО МИНАТО И СЕГАШНОСТ НА ДРЕВНАТА МАКЕДОНСКА ЗЕМЈА (3)

Во 2020 година се навршија 55 години од осветувањето на ...

Култура и туризам

News image

МАНИФЕСТАЦИЈАТА „ЈУГОСЛАВИЈА ВО ЧЕСТ НА СВ. КИРИЛ“ ВО РИМ ВО 1979 ГОДИНА - ДЕЛ I (23)

ЕДИНАЕСЕТТО ПОКЛОНЕНИЕ ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО ВЕЧНИОТ РИМ 

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (39)

  ХЕСПЕРИДИНИТЕ ГРАДИНИ

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.