Коментари
Среда, 08 Јули 2020 01:00   
Бомбите ваши не се "хумани" ко бомбите наши. Така некако му иде според СДС менталитетот

DzeposkiАлександар Џеповски 

Повеќе...
 
Понеделник, 06 Јули 2020 21:58   
Дали да се гласа и зошто мора?
1KK Кирил Котевски, Шведска
 
Секои избори, без разлика на тоа дали се парламентарни, претседателски или локални, се демократска алатка каде што секој граѓанин може да бира и да биде биран. 
 
Впрочем секоја можност да се бира помеѓу најмалку две алтернативи (без оглед дали е политички изборот), ни дава можност за одлука.
Повеќе...
 
Недела, 05 Јули 2020 19:00   
Ламбе Арнаудов: Внимавајте, кога Заев ја става раката на срце, сите нé става на к**от

lambe-arnaudovЛамбе Арнаудов

Повеќе...
 
Среда, 01 Јули 2020 10:03   
Нема земја за измамници, или, вицот за лудиот и збунетиот

1Straso

Поведен од насловот на култниот филм „Нема земја за старци“, текстов го озаглавив токму така – Нема земја за измамници. Тоа, верувам, на сите им е јасно, ќе биде пораката што граѓаните ќе ја испратат на 15-ти јули. Посебно оние измамените, оние прелаганите, оние за кои „лудиот“ само чекал „збунетите“ да му го свртат грбот, како во вицот за лудиот и збунетиот.

Повеќе...
 
Среда, 01 Јули 2020 01:00   
Македонија со Заевистите стана резил држава

1abСвекрва

Повеќе...
 
Среда, 01 Јули 2020 01:00   
Даум за избори донесен повторно со меѓународен фактор

1 rubin jovanoski

Даум за избори донесен повторно со меѓународен фактор

Повеќе...
 
Среда, 01 Јули 2020 01:00   
Александар Џеповски: Колку се пресудни овие избори не сме свесни
DzeposkiАлександар Џеповски
 
Повеќе...
 
Среда, 01 Јули 2020 01:00   
Слушајте го и сега!?

1goce markov

Гоце Марков - Дипломиран здравствен работник, Член на Комисијата за здравство на ВМРО ДПМНЕ

Повеќе...
 
Среда, 01 Јули 2020 01:00   
Цртички и отровни стрелички - 77
1martin1ЧИСТИОТ ЗАЕВ
  
Повеќе...
 
Среда, 24 Јуни 2020 01:05   
АЗИСКОТО ПЛЕМЕ БУЛГАРИ ПРИМИ ЈАЗИК И ВЕРА ОД МАКЕДОНЦИТЕ

1kartaMacedonia matters: АЗИСКОТО ПЛЕМЕБУЛГАРИ ПРИМИ ЈАЗИК И ВЕРА ОД МАКЕДОНЦИТЕ

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

БУГАРСКИТЕ ВЕСНИЦИ ОД 1905 ГОДИНА ЈА НАПАЃАЛЕ МАКЕДОНСКАТА НАЦИОНАЛНА ДЕЈНОСТ НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ

Во нашата јавност е малку познато дека, за разлика од денес, бугарските весници од околу илинденск...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (72)

Македонскиот народ се соочува со огромни притисоци и со оваа марионетска власт предводена од лидер...

Иселеници

News image

БОГАТО МИНАТО И СЕГАШНОСТ НА ДРЕВНАТА МАКЕДОНСКА ЗЕМЈА (3)

Во 2020 година се навршија 55 години од осветувањето на ...

Култура и туризам

News image

МАНИФЕСТАЦИЈАТА „ЈУГОСЛАВИЈА ВО ЧЕСТ НА СВ. КИРИЛ“ ВО РИМ ВО 1979 ГОДИНА - ДЕЛ I (23)

ЕДИНАЕСЕТТО ПОКЛОНЕНИЕ ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО ВЕЧНИОТ РИМ 

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (39)

  ХЕСПЕРИДИНИТЕ ГРАДИНИ

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.