Култура и туризам
Недела, 14 Јули 2019 01:00    PDF Печати Е-пошта
Кузман и Дамјан - летни

kitevskiПроф.Др.Марко Китевски

Повеќе...
 
Среда, 10 Јули 2019 01:00    PDF Печати Е-пошта
ИЗЛЕЗЕ ОД ПЕЧАТ ИСТОРИСКИОТ РОМАН АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ ОД СЛАВЕ КАТИН И ГЕОРГИ БРАНОВ

161

ИЗЛЕЗЕ ОД ПЕЧАТ ИСТОРИСКИОТ РОМАН АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ ОД СЛАВЕ КАТИН И ГЕОРГИ БРАНОВ

Повеќе...
 
Среда, 10 Јули 2019 01:00    PDF Печати Е-пошта
СВЕТИ АПОСТОЛИ ПЕТАР И ПАВЛЕ (ПЕТРОВДЕН) 12 VII/29.VI.

petarIpavle

СВЕТИ АПОСТОЛИ ПЕТАР И ПАВЛЕ (ПЕТРОВДЕН) 12 VII/29.VI.

Повеќе...
 
Среда, 10 Јули 2019 01:00    PDF Печати Е-пошта
ВО ДОЛНА ПРЕСПА КАКО ДОМА (4)

peci1

ШТРБОВО – ДОЛНОПРЕСПАНСКА ВИКЕНД НАСЕЛБА

Повеќе...
 
Среда, 10 Јули 2019 01:00    PDF Печати Е-пошта
ЕСМА РЕЏЕПОВА – ТЕОДОСИЕВСКА – КРАЛИЦАТА НА РОМСКАТА ПЕСНА (31)

eci1

ЕСМА – ДОБИТНИК НА НАЈВИСОКОТО ДРЖАВНО ПРИЗНАНИЕ „ОДРЕН ЗА ЗАСЛУГИ ЗА МАКЕДОНИЈА“

Повеќе...
 
Среда, 03 Јули 2019 01:00    PDF Печати Е-пошта
СВЕТИ НАУМ ОХРИДСКИ – ЧУДОТВОРЕЦ - 3. VII /20 VI

231

СВЕТИ НАУМ ОХРИДСКИ – ЧУДОТВОРЕЦ - 3. VII /20 VI

Повеќе...
 
Среда, 03 Јули 2019 01:00    PDF Печати Е-пошта
ЕСМА РЕЏЕПОВА – ТЕОДОСИЕВСКА – КРАЛИЦАТА НА РОМСКАТА ПЕСНА (30)

over1

ЕСМА – ДОБИТНИК НА НАГРАДАТА „МАЈКА ТЕРЕЗА“ I ДЕЛ

Повеќе...
 
Среда, 03 Јули 2019 01:00    PDF Печати Е-пошта
ВО ДОЛНА ПРЕСПА КАКО ДОМА (3)

igra1

ВО ДОЛНОПРЕСПАНСКИТЕ СЕЛА КРАНИ И АРВАТИ 

Повеќе...
 
Среда, 26 Јуни 2019 01:00    PDF Печати Е-пошта
КУД "Дримкол" на ЦИОФФ Фестивал во Пермет, Албанија

n1

КУД "Дримкол" на ЦИОФФ Фестивал во Пермет, Албанија.

Повеќе...
 
Среда, 26 Јуни 2019 01:00    PDF Печати Е-пошта
ЕСМА РЕЏЕПОВА – ТЕОДОСИЕВСКА – КРАЛИЦАТА НА РОМСКАТА ПЕСНА (29)

MT1

ЕСМА – ДОБИТНИК НА НАГРАДАТА „МАЈКА ТЕРЕЗА“ I ДЕЛ

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

Николоски: Ако судот не ја заврши својата работа со случајот „Рекет“, тогаш ВМРО-ДПМНЕ ќе излезе со нови сознанија

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во утринското гостување на Алфа телевиз...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (39)

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (39)

Иселеници

News image

Богојавление го одбележаа и Македонците во Албанија

Богојавление го одбележаа и Македонците во Албанија

Култура и туризам

News image

ЗА БОЖИЌ -СО ДЕЦАТА ОД МАКЕДОНИЈА И СВЕТОТ

Поетесата Марија Емилија Кукубајска ЗА БОЖИЌ  -СО ДЕЦАТА ОД МАКЕДОНИЈА И СВЕТОТ

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (3)

ЕПИСТЕМОЛОГИЈА НА ОНОМАСТИКАТАНА ПАНОНИЈА (ДЕЛ I)

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.