Актуелно
Среда, 10 Јули 2019 08:07    PDF Печати Е-пошта
Заев ја срами Република Македонија

Заев со своите несериозни и расипнички постапки ја срами Република Македонија

Повеќе...
 
Среда, 10 Јули 2019 01:00    PDF Печати Е-пошта
Полицијата почна со апсење (киднапирање) на активисти кои го употребуваат името Македонија, киднапиран Нестор Огинар

janevПроф.др. Игор Јанев

Полицијата почна со апсење (киднапирање) на активисти кои го употребуваат името Македонија, киднапиран Нестор Огинар

ПОТРЕБА Е ИТНА РЕАКЦИЈА

28471770 1942052655823687 4746542402538826112 n

Вработени во МВР го нападнаа и киднапираа Нестор Огинар поради гласно изречено "Да живее Македонија".

Насилниците вработени во МВР ја злоупотребија полициската униформа и буквално ПРОТИВЗАКОНСКИ извршија напад и киднапирање на стар и немоќен дедо кој само јавно го искажуваше своето мислење. Бараме итен прекин на работиотиот однос на насилницие од МВР кои противзаконски нападнаа и киднапираа активист за човкови правa. Бараме итна и безусловна оставка од Министерот Оливер Спасовски и диктаторот Зоран Заев.

Млади за Македонија и целата демократска јавност најостро го осудуваат однесувањето на полицијата на Оливер Спасовски и приведувањето на демонстрантот и активист за човекови права, само затоа што го изразил своето мислење и извикал "Да живее Македонија". Бараме киднапираното лице веднаш да биде ослободено.

Бараме итна заштина на демократијата, владеењето на правото и на основните човекови права и слободи. Режимот на Зоран Заев веднаш да ги тргне канџите од граѓаните и демонстрантите.

Со овој чин режимот на Зоран Заев уште еднаш ја покажа својата нервоза, паника и страв од граѓаните, а тој ја злоупотребува полицијата за да креира инциденти. Приведување на граѓани што протестираат достоинствено, само затоа што нго изрзува своето мислење, е недозволиво. Демократскиот свет не познава таквo.

Денешниот инциент е озаконување на диктатурата на Зоран Заев и воведа во тоталитаризот. Денешната сликс наликуваат на копија од ноќта на долгите ножеви во нацистичка Гермнија.

Потсетуваме дека режимот на Зоран Заев целосно ја копира дикатурата и постапките на Адолф Хитлер, а режимската пропаганда на Заев се повеќе налитува како лично да е водена од Гебелс.

По стапките на Адолф Хитлер, пропагандата тврди дека Зоран Заев е месијата која прави чуда (цитат од мактел.мк), а Заев сам себе се декларира како лично избран (црпнат) од Господ да владее со Македонија!

По секоја цена мораме да ја заштитеме демократијата и владеењето на правото и да не дозолиме режимот на Зоран Заев да создаде една нова нацистичка Германија (наречена Северна) која има за цел ццелосно да го униши македонскиот народ.

Потребна е реакција, сега и веднаш!

Никогаш Северна, Секогаш Македонија!

 
Вторник, 09 Јули 2019 16:13    PDF Печати Е-пошта
Мицкоски: Оставка од Заев! Сè друго е неприфатливо
Мицкоски: Оставка од Заев! Сè друго е неприфатливо

Мицкоски: Оставка од Заев! Сè друго е неприфатливо

Повеќе...
 
Понеделник, 08 Јули 2019 10:49    PDF Печати Е-пошта
Се додека Зоран Заев седи на премиерската фотелја, Македонија ќе е загубена држава

Република Македонија под водството на криминалната банда и аболицираниот Заев е загубена држава

Повеќе...
 
Недела, 07 Јули 2019 18:20    PDF Печати Е-пошта
Болниот од „Илинденска”
Болниот од „Илинденска”

пишува: Светислав ВАСЕВ

Повеќе...
 
Недела, 07 Јули 2019 17:56    PDF Печати Е-пошта
Македонските граѓани немаат кратка меморија, многу добро паметат кој што направил за нивното добро

Од фотелјата на која што седи Заев, зградата во која што работи, стадионот, аеродромот, жицарницата се проекти на ВМРО-ДПМНЕ

Повеќе...
 
Недела, 07 Јули 2019 09:33    PDF Печати Е-пошта
Никола Србов: Живи луѓе ќе јадеме

Nikola SrbovНикола Србов

Живи луѓе ќе јадеме

Повеќе...
 
Недела, 07 Јули 2019 07:48    PDF Печати Е-пошта
Тајане (Иванден)

tajane

Тајане (Иванден)

Повеќе...
 
Недела, 07 Јули 2019 07:22    PDF Печати Е-пошта
В4: Организација на Сорос лобирала за промена на името Македонија
В4: Организација на Сорос лобирала за промена на името Македонија

В4: Организација на Сорос лобирала за промена на името Македонија

Повеќе...
 
Сабота, 06 Јули 2019 19:54    PDF Печати Е-пошта
Ниту еден пат со кој се фали Заев не е нов проект, oвие патишта се проекти на ВМРО-ДПМНЕ

Ниту еден пат со кој се фали Заев не е нов проект, oвие патишта се проекти на ВМРО-ДПМНЕ

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

Ова е октопод на кој треба да му се скине главата

Прес конференција на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ

Иселеници

News image

31 годинишно постoење на Фондацијата „Петар Стаматов“ (6)

МАКЕДОНСКИ ИСЕЛЕНИЧКИ МЕРИДИЈАНИ – САД

Култура и туризам

News image

МОЈА АНТОЛОГИЈА

 Проф. д-р. Марко Китевски Меѓу македонските лирски народни песни љубовните заземаат водечко м...

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (18)

ТЕСАЛИСКОТО ПЛЕМЕ ТИРОИ -  II ДЕЛ

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.