Актуелно
Среда, 25 Септември 2019 10:33    PDF Печати Е-пошта
Русковска од ден во ден докажува дека е пиун на Заев

Русковска од ден во ден докажува дека е пиун на Заев и има за цел заштита на криминалниот октопод

Повеќе...
 
Вторник, 24 Септември 2019 20:29    PDF Печати Е-пошта
Пратеникот од СДСМ - Благојче Трпевски, физички нападнал гостиварец

70954276 3785613651513235 244077420859097088 n

Денес околу 14 часот пред продавницата на Деликатес кај стариот трговски центар во Гостивар, пратеникот од редовите на СДСМ - Благојче Трпевски, физички нападнал еден наш сограѓанин. По сведочење од лица затекнати во моментот на случувањето, нашиот сограѓанин пазарувал во Деликатес, а колата му била паркирана пред продавницата, притоа пратеникот му свирел за да ја тргне, на што сограѓанинот не бил во можност веднаш тоа да го стори затоа што бил на каса. Во момент на бес излегол и му ја скршил шофершајбна. Сето ова не завршило тука, туку и физички го нападнал во присуство на неговата неполнолетна ќерка.

За сево ова е повикана полицијата, која пристигнала на лице место.

Во моментов се врши страшен притисок врз институциите на ситемот т.е полицијата и судството за да се забошоти целава случка. Но едно не е јасно како ќе се забошоти нешто кое го виделе голем број на граѓани. Законот треба да важи за сите. Моќниците на СДС колку и да сакаат да го забошотат овој немил настан ВИСТИНАТА ЌЕ ИЗЛЕЗЕ НА ВИДЕЛИНА.

Се прашувам до каде дојде сево ова, зар треба да се плашиме од свиркањето на пратениците на власта, да не изедеме ќотек???

IgorФБ статус на Игор Доневски

 
Вторник, 24 Септември 2019 16:52    PDF Печати Е-пошта
Режимот на Зоран Заев ја укинува демократијата и слободата на говор во Република Македонија

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува денешниот акт на насилство и закани кон медиумите кој Зоран Заев го спроведе преку своите послушници во ЈО

Повеќе...
 
Понеделник, 23 Септември 2019 19:35    PDF Печати Е-пошта
Никола Груевски: ДЕНЕС ОДЕКНА НАЈСИЛНАТА БОМБА!!! ВЛАСТА ЈА РУШЕЛЕ СО МОНТИРАНИ СНИМКИ!!!

Gruevski

Никола Груевски: ДЕНЕС ОДЕКНА НАЈСИЛНАТА БОМБА!!!

Повеќе...
 
Понеделник, 23 Септември 2019 18:51    PDF Печати Е-пошта
Бомбите се модифицирани и компромитирани!

alt

Шокантно сведочење на Верушевски: Бомбите се модифицирани и компромитирани!

Повеќе...
 
Понеделник, 23 Септември 2019 18:13    PDF Печати Е-пошта
Заев молчи и крие од јавноста каде завршила Луј Витон чантата со милионската сума од рекет

alt

Заев молчи и крие од јавноста каде завршила Луј Витон чантата со милионската сума од рекет

Повеќе...
 
Понеделник, 23 Септември 2019 08:36    PDF Печати Е-пошта
Криминалнта влада на Зоран Заев и СДСМ ја потона Македонија во афери и корупција

alt

Криминалнта влада на Зоран Заев и СДСМ ја потона Македонија во афери и корупција.Сите светски медиуми наместо за нови достигнувања пишуваат за Македонија како за мека на криминалот, рекетот и корупцијата.

Повеќе...
 
Понеделник, 23 Септември 2019 07:51    PDF Печати Е-пошта
И на СДСМ им е јасно дека губат
И на СДСМ им е јасно дека губат

Светислав ВАСЕВ

Повеќе...
 
Недела, 22 Септември 2019 20:44    PDF Печати Е-пошта
Кампања во Албанија: „Горе главата-изјасни се дека си Македонец“
Кампања во Албанија: „Горе главата-изјасни се дека си Македонец“

Кампања во Албанија: „Горе главата-изјасни се дека си Македонец“

Повеќе...
 
Недела, 22 Септември 2019 20:22    PDF Печати Е-пошта
Тања Каракамишева: НИШТОВНО ИМ Е СЕ!

Tanja Karakamiseva

Тања Каракамишева: НИШТОВНО ИМ Е СЕ!

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Историја

News image

ПОТЕКЛОТО НА МАКЕДОНСКИОТ И ЈАЗИКОТ НА НАШИТЕ СОСЕДИ

ПОТЕКЛОТО НА МАКЕДОНСКИОТ И ЈАЗИКОТ НА НАШИТЕ СОСЕДИ

Култура и туризам

News image

Македонска сага“ на Гоце Марков во трка за победа за италијанскиот конкурс за поезија „Ил Парнасо

„Македонска сага“ на Гоце Марков во трка за победа за италијанскиот конкурс за поезија „Ил Парнасо“ ...

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (35)

РЕКОНСТРУКЦИЈА НА АНТИЧКИОТ МИТОЛОШКИ СИСТЕМ НА БАЛКАНОТ – I ДЕЛ

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.