Актуелно
Недела, 23 Јуни 2019 20:02    PDF Печати Е-пошта
Мицкоски: Заев со реконструкцијата најде покус пат парите да одат до Вицето

alt

Мицкоски: Заев со реконструкцијата најде покус пат парите да одат до Вицето

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес беше во посета на Љубанци каде што присуствуваше на традиционалниот ручек во организација на УМС во манастирот Св. Јован.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски се осврна на најновиот предлог на владиниот состав, истакнувајќи дека сега парите директно ќе продолжат да одат кај Вицето, по покуса патека.

-Како најпрви ќе го победиме овој мал деспот овде во срцето на Балканот Зоран, Заев, видовме денеска конечно се потврди онаа наша максима дека сите пари ќе одат кај Вицето. Видовме денеска дека сите пари навистина ќе одат кај вицето.

alt

Дека немаат ништо што да понудат кое што ќе значи развој, градење на општество каде што ќе имаме просперитет, каде што ќе имаме сигурна и загарантирана иднина. Туку себичен мал деспот од Балканот кој што не може да види ништо подалеку од сопствениот интерес и интересот на сопствената фамилија. Најпрвин треба него да го победиме, ама не да го победиме така што ќе имаме пирова победа туку треба да го победиме и да го пратиме каде што му е местото на темната страна на историјата, изјави Мицкоски.

Тој посочи дека смената на Тевдовски од првото место во министерството за финансии е тргање на маската, зад која сега и официјално стои Заев.

alt

-Народот се спротивставува на пеплосувањето и уништувањето кое го прават луѓето од Власта. Народот е против деспотизмот на Заев кој е лидер на СДСМ, во исто време премиер, а денес официјално дознаваме дека ќе биде и министер за финансии. Ако овој претходниот за финансии му беше маска, денес гледаме дека веќе таа маска ја нема, а виновникот за целата сиромаштија и несреќа на народот продолжува да биде Зоран Заев. Само се стеснува кругот на криминалот и на тоа дека сите пари одат кај Вицето, изјави Мицкоски.

Мицкоски истакна дека Гоце Делчев е нашиот херој, и непокор, наспроти тврдењата на Пендаровски.

-Бидејќи несреќата на народот лежи токму во Зоран Заев кој насекаде околу себе поставува клонови кој и самите си велат дека потполно се исти како нивниот лидер. Ова го збореше и Пендаровски кому гледаме дека не му е јасно чив бил Гоце, а Гоце Делчев е нашиот непокор, сила и херој кој го има во нашата химна.

alt

 
Сабота, 22 Јуни 2019 09:37    PDF Печати Е-пошта
Со СДСМ на власт мафијата си доби сопствена држава

alt

Македонија не доби датум за преговори затоа што е предводена од корумпирана и криминална власт чии бизнис интереси се поважни од интересите на граѓаните

Повеќе...
 
Четврток, 20 Јуни 2019 22:55    PDF Печати Е-пошта
ЕУ треба да престане да се преправа дека сака да ги прими државите од западен Балкан

265985-eu-treba-da-prestane-da-se-preprava-deka-saka-da-gi-primi-drzhavite-od-zapaden-balkan

ЕУ треба да престане да се преправа дека сака да ги прими државите од западен Балкан

Повеќе...
 
Четврток, 20 Јуни 2019 22:37    PDF Печати Е-пошта
ФУЕН-Културна автономија на Голо Брдо, Мала Преспа и Гора

alt

ФУЕН изгласа Резолуција предложена од Македонско друштво „Илинден“-Тирана за културна автономија на Голо Брдо, Мала Преспа и Гора

Повеќе...
 
Четврток, 20 Јуни 2019 21:31    PDF Печати Е-пошта
Заев постигна договор со Грција за да биде премиер и да се спаси од затвор и за да има тендери
Мицкоски: Заев постигна договор со Грција за да биде премиер и да се спаси од затвор и за да има тендери во 4 очиМицкоски: Заев постигна договор со Грција за да биде премиер и да се спаси од затвор и за да има тендери во 4 очи
Повеќе...
 
Четврток, 20 Јуни 2019 21:26    PDF Печати Е-пошта
Мицкоски: Со договорот со Грција одземено е достоинството, нарушен е идентитетот
Мицкоски: Со договорот со Грција одземено е достоинството, нарушен е идентитетот

Мицкоски: Со договорот со Грција одземено е достоинството, нарушен е идентитетот

Повеќе...
 
Четврток, 20 Јуни 2019 21:22    PDF Печати Е-пошта
Мицкоски: За мене нема поголема чест од тоа да го водам ВМРО-ДПМНЕ
Мицкоски: За мене нема поголема чест од тоа да го водам ВМРО-ДПМНЕ

Мицкоски: За мене нема поголема чест од тоа да го водам ВМРО-ДПМНЕ

Повеќе...
 
Четврток, 20 Јуни 2019 14:41    PDF Печати Е-пошта
Европската цивилизација започнува од Пелагонија

Screenshot 13-13Discovery : Првата плескавица е произведена во Македонија пред 6.000 години

Повеќе...
 
Четврток, 20 Јуни 2019 08:47    PDF Печати Е-пошта
На Заев не му е гајле што Европа не сака да го види на преговарачка маса

alt

На Заев не му е гајле што Европа не сака да го види на преговарачка маса

Повеќе...
 
Среда, 19 Јуни 2019 19:59    PDF Печати Е-пошта
Николоски: Блескаат во неуспехот и срамот

alt

Николоски: Блескаат во неуспехот и срамот

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

Иселеници

News image

31 годинишно постoење на Фондацијата „Петар Стаматов“ (6)

МАКЕДОНСКИ ИСЕЛЕНИЧКИ МЕРИДИЈАНИ – САД

Култура и туризам

News image

МОЈА АНТОЛОГИЈА

 Проф. д-р. Марко Китевски Меѓу македонските лирски народни песни љубовните заземаат водечко м...

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (18)

ТЕСАЛИСКОТО ПЛЕМЕ ТИРОИ -  II ДЕЛ

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.