Иселеници и Регион
Среда, 24 Април 2019 15:09   
Македонското литературно друштво „Кочо Рацин“ од Мелбурн го одржа петтиот по ред Саем на книгата

Saem na kniga

На 18 април во просториите на библиотеката во Мил Парк, а во чест на Свети Кирил и Методиј, Македонското литературно друштво “Кочо Рацин“ од Мелбурн го одржа петтиот по ред Саем на книгата.

Повеќе...
 
Среда, 24 Април 2019 01:00   
Македонија е македонска – здравиот разум го налага тоа

1

Македонија е македонска – здравиот разум го налага тоа

Повеќе...
 
Среда, 17 Април 2019 01:00   
МИТРОПОЛИТОТ КИРИЛ – ПРВИОТ АРХИЕРЕЈ ВО МАКЕДОНСКОТО ИСЕЛЕНИШТВО (22)

mnbv1

ОСВЕТУВАЊЕ НА ЦРКВИТЕ  „РАЃАЊЕ НА СВ. БОГОРОДИЦА“ ВО ДЕТРОИТ И „СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЈ“ ВО БАФАЛО

Повеќе...
 
Среда, 17 Април 2019 01:00   
СТИВ ПЉАКАС И НЕГОВАТА ПОСВЕТЕНОСТ НА МАКЕДОНИЈА (26)

zxc1

СЕЛОТО ЖЕЛЕВО,КОСТУРСКО – РОДНОТО МЕСТО НА ЛИЛИ ПЉАКАС 

Повеќе...
 
Среда, 10 Април 2019 01:36   
„ПОСЛЕДНИОТ МАКЕДОНЕЦ“ од ДУШАН РИСТЕВСКИ

koricaНова книга: „ПОСЛЕДНИОТ МАКЕДОНЕЦ“ од ДУШАН РИСТЕВСКИ

Повеќе...
 
Среда, 10 Април 2019 01:00   
МИТРОПОЛИТОТ КИРИЛ – ПРВИОТ АРХИЕРЕЈ ВО МАКЕДОНСКОТО ИСЕЛЕНИШТВО (21)

MITR12

ОСВЕТУВАЊЕ НА ЦРКВИТЕ  „СВ. ЃОРЃИ“ ВО СИРАКЈУЗ „СВ. ДИМИТРИЈА“ ВО РОЧЕСТЕР И „СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЈ“ ВО ПАСАИК

Повеќе...
 
Среда, 10 Април 2019 01:00   
СТИВ ПЉАКАС И НЕГОВАТА ПОСВЕТЕНОСТ НА МАКЕДОНИЈА (25)

STIV111

ОД ЗЕЛЕНИЧЕ ДО КОСТУР И ПРЕКУ Д’МБЕНИ ДО ЖЕЛЕВО 

Повеќе...
 
Среда, 03 Април 2019 01:00   
ОМД: Електронското гласање е единствена прифатлива промена во начинот на гласање на дијаспората

omd

ОМД: Електронското гласање е единствена прифатлива промена во начинот на гласање на дијаспората

Повеќе...
 
Среда, 03 Април 2019 01:00   
МИТРОПОЛИТОТ КИРИЛ – ПРВИОТ АРХИЕРЕЈ ВО МАКЕДОНСКОТО ИСЕЛЕНИШТВО (20)

bgt1

ОСВЕТУВАЊЕ НА ПРВИТЕ МПЦ „СВЕТИ ПЕТАР И ПАВЛЕ“ ВО ГЕРИ И „СВЕТА БОГОРОДИЦА“ ВО КОЛУМБОС

Повеќе...
 
Среда, 03 Април 2019 01:00   
СТИВ ПЉАКАС И НЕГОВАТА ПОСВЕТЕНОСТ НА МАКЕДОНИЈА (24)

gbt

ЗЕЛЕНИЧЕ, ЛЕРИНСКО – РОДНОТО МЕСТО НА СТИВ ПЉАКАС (II ДЕЛ)

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Историја

News image

ПОТЕКЛОТО НА МАКЕДОНСКИОТ И ЈАЗИКОТ НА НАШИТЕ СОСЕДИ

ПОТЕКЛОТО НА МАКЕДОНСКИОТ И ЈАЗИКОТ НА НАШИТЕ СОСЕДИ

Култура и туризам

News image

Македонска сага“ на Гоце Марков во трка за победа за италијанскиот конкурс за поезија „Ил Парнасо

„Македонска сага“ на Гоце Марков во трка за победа за италијанскиот конкурс за поезија „Ил Парнасо“ ...

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (35)

РЕКОНСТРУКЦИЈА НА АНТИЧКИОТ МИТОЛОШКИ СИСТЕМ НА БАЛКАНОТ – I ДЕЛ

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.