Иселеници и Регион
Среда, 13 Февруари 2019 01:00   
ПРЛИЧЕВИ БЕСЕДИ ВО СИДНЕЈ

Prlicev

Македонското литературно друштво „Григор Прличев“ од Сиднеј во својата истоимена Библиотека минатиот петок 8 февруари ги одржа своите традиционални Прличеви Беседи.

Повеќе...
 
Среда, 13 Февруари 2019 01:00   
МИТРОПОЛИТОТ КИРИЛ – ПРВИОТ АРХИЕРЕЈ ВО МАКЕДОНСКОТО ИСЕЛЕНИШТВО (13)

K1

ОСВЕТУВАЊЕ НА ЦРКВИТЕ „СВ. ПЕТКА“ ВО СИДНЕЈ, „КУЛТУРНО-ПРОСВЕТНИОТ ЦЕНТАР“ ВО ЕПИНГ И МАНАСТИРОТ „СВ. НАУМ ОХРИДСКИ“ ВО МЕЛБУРН

Повеќе...
 
Среда, 13 Февруари 2019 01:00   
СТИВ ПЉАКАС И НЕГОВАТА ПОСВЕТЕНОСТ НА МАКЕДОНИЈА (17)

H1

50 - ГОДИШЕН БРАЧЕН ЖИВОТ НА СТИВ И ЛИЛИ ПЉАКАС

Повеќе...
 
Среда, 06 Февруари 2019 00:05   
МИТРОПОЛИТОТ КИРИЛ – ПРВИОТ АРХИЕРЕЈ ВО МАКЕДОНСКОТО ИСЕЛЕНИШТВО (12)

kiril1

ОСВЕТУВАЊЕ НА ЦРКВИТЕ „СВ. ИЛИЈА“ И „СВ. НИКОЛА“ ВО МЕЛБУРН, „СВ.НИКОЛА“ ВО ПЕРТ И „СВ, ЈОВАН КРСТИТЕЛ“ ВО ЏИЛОНГ

Повеќе...
 
Среда, 06 Февруари 2019 00:05   
СТИВ ПЉАКАС И НЕГОВАТА ПОСВЕТЕНОСТ НА МАКЕДОНИЈА (16)

spl1

ЛИЛИ ПЉАКАС – ЖИВОТНИОТ СОПАТНИК НА СТИВ – ЕДНА ОД ДЕЦАТА ПРОГОНЕТИ ОД МАКЕДОНИЈА

Повеќе...
 
Среда, 30 Јануари 2019 01:00   
Премиера на РУГАЊЕ СО ХРИСТОС во Сиднеј

ruganje so Hristos 2Премиера на РУГАЊЕ СО ХРИСТОС во Сиднеј

Повеќе...
 
Среда, 30 Јануари 2019 01:00   
МИТРОПОЛИТОТ КИРИЛ–ПРВИОТ АРХИЕРЕЈ ВО МАКЕДОНСКОТО ИСЕЛЕНИШТВО (11)

B1

ОСВЕТУВАЊЕ НА МЕСТОТО ЗА ЦРКВАТА „СВ, БОГОРОДИЦА“ ВО ЊУКАСЛ И ЦРКВИТЕ „СВ ДИМИТРИЈА“ ВО ВУЛУНГОНГ И

„СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЈ“ ВО СИДНЕЈ

Повеќе...
 
Среда, 30 Јануари 2019 00:08   
СТИВ ПЉАКАС И НЕГОВАТА ПОСВЕТЕНОСТ НА МАКЕДОНИЈА (15)

C1

СТИВ ПЉАКАС КАКО МАСОН И НЕГОВИТЕ АКТИВНОСТИ ВО ОВАА ОРГАНИЗАЦИЈА ВО КАНАДА

Повеќе...
 
Среда, 23 Јануари 2019 02:00   
СТИВ ПЉАКАС И НЕГОВАТА ПОСВЕТЕНОСТ НА МАКЕДОНИЈА (14)

F1

ДЕЛ ОД ЖИВОТНАТА ПРИКАЗНА ЗА ЕМИГРАНТОТ СТИВ ПЉАКАС

Повеќе...
 
Среда, 23 Јануари 2019 02:00   
МИТРОПОЛИТОТ КИРИЛ – ПРВИОТ АРХИЕРЕЈ ВО МАКЕДОНСКОТО ИСЕЛЕНИШТВО (10)

G1

ОСВЕТУВАЊЕ НА ЦРКВИТЕ „СВ. НИКОЛА“ ВО ПЕРТ И „СВ. ПРОРОК ИЛИЈА“ ВО КВИНБИЈАН

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

Ова е октопод на кој треба да му се скине главата

Прес конференција на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ

Иселеници

News image

31 годинишно постoење на Фондацијата „Петар Стаматов“ (6)

МАКЕДОНСКИ ИСЕЛЕНИЧКИ МЕРИДИЈАНИ – САД

Култура и туризам

News image

МОЈА АНТОЛОГИЈА

 Проф. д-р. Марко Китевски Меѓу македонските лирски народни песни љубовните заземаат водечко м...

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (18)

ТЕСАЛИСКОТО ПЛЕМЕ ТИРОИ -  II ДЕЛ

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.