Иселеници и Регион
Понеделник, 21 Јануари 2019 20:08   
Македонците од Мала Преспа, Гoлo Брдо и Врбник го прославија празникот Водици

altБогојавление се славеше и во Албанија: Македонците од Мала Преспа, Гoлo Брдо и Врбник како и поголемите градови низ Албанија го прославија празникот

Повеќе...
 
Среда, 16 Јануари 2019 03:00   
Забранетиот филм РУГАЊЕ СО ХРИСТОС се прикажува во Австралија

 RH1

Во Австралија пристигна режисерот и сценарист Јани Бојаџи со неговиот контроверзен филм „Ругање со Христос“. Во сите градови во Австралија закажани се проекции на филмот и средба со Јани Бојаџи.

Повеќе...
 
Среда, 16 Јануари 2019 03:00   
МИТРОПОЛИТОТ КИРИЛ – ПРВИОТ АРХИЕРЕЈ ВО МАКЕДОНСКОТО ИСЕЛЕНИШТВО (9)

c1

ЦРКОВНО - НАЦИОНАЛНИ АКТИВНОСТИ НА МАКЕДОНЦИТЕ НА ПЕТТИОТ КОНТИНЕНТ

Повеќе...
 
Среда, 16 Јануари 2019 03:00   
СТИВ ПЉАКАС И НЕГОВАТА ПОСВЕТЕНОСТ НА МАКЕДОНИЈА (13)

d1

ЖИВОТНАТА И ДЕЛОВНАТА ПРИКАЗНА ЗА БИЗНИСМЕНОТ СТИВ ПЉАКАС

Повеќе...
 
Среда, 09 Јануари 2019 04:00   
Митрополитот Кирил – првиот архиереј во македонското иселеништво (8)

MK1

ЦРКОВНО –  НАРОДИНИ СОБИРИ НА МАКЕДОНСКИТЕ ПРАВОСЛАВНИ ЦРКВИ ВО ИСЕЛЕНИШТВОТО

Повеќе...
 
Среда, 09 Јануари 2019 04:00   
Стив Пљакас и неговата посветеност на Античка Македонија (12)

SPP 

БИЗНИСМЕНОТ СТИВ ПЉАКАС И НЕГОВАТА СОПРУГА ДОНАТОРКАТА ЛИЛИ ВО МАЛА ПРЕСПА

Повеќе...
 
Среда, 02 Јануари 2019 04:00   
Митрополитот Кирил – првиот архиереј во македонското иселеништво (7)

kndfkdna

МАКЕДОНСКАТА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА – ОА - БРАНИТЕЛ И АФИРМАТОР НА МАКЕДОНЦИТЕ ВО ДИЈАСПОРАТА

Повеќе...
 
Среда, 02 Јануари 2019 04:00   
Стив Пљакас и неговата посветеност на Античка Македонија (11)

 STP1

ПОСЕТИ НА СТИВ И ЛИЛИ НА СКОПЈЕ, ОХРИД, ЉУБОЈНО И ПУСТЕЦ

Повеќе...
 
Среда, 26 Декември 2018 04:00   
Крал на поезијата, бестселер

savo kostadinovski

Саво Костадиновски

Името на писателот и поетот Саво Костадиновски од поодамна е познато на германската публика, и тоа не само во Келн каде што скоро 5 децении живее и твори, туку и пошироко во Германија. Се разбира, тој со своето творештво е познат и во Република Македонија.

Повеќе...
 
Среда, 26 Декември 2018 04:00   
Митрополитот Кирил – првиот архиереј во македонското иселеништво (6)

1MK

МИТРОПОЛИТОТ КИРИЛ - ОСНОВОПОЛОЖНИК НА МАКЕДОНСКИТЕ ПРАВОСЛАВНИ ЦРКВИ ВО ДИЈАСПОРАТА

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

Ова е октопод на кој треба да му се скине главата

Прес конференција на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ

Иселеници

News image

31 годинишно постoење на Фондацијата „Петар Стаматов“ (6)

МАКЕДОНСКИ ИСЕЛЕНИЧКИ МЕРИДИЈАНИ – САД

Култура и туризам

News image

МОЈА АНТОЛОГИЈА

 Проф. д-р. Марко Китевски Меѓу македонските лирски народни песни љубовните заземаат водечко м...

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (18)

ТЕСАЛИСКОТО ПЛЕМЕ ТИРОИ -  II ДЕЛ

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.