Среда, 26 Јануари 2022   
Обединети Македонци- СМК Европа

Почитуван Г-дин Јаковлески,

Како што знаеме подолго време ОМ СМК за Европа како организационо тело е обезглавено поради оставката на досегашниот претседател Веле Алексовски.

Заради тоа ние од Македонскиот одбор сме на мнение да ја искористиме идеалната шанса по повод фудбалскиот натпревар помеѓу репрезентациите на Лихтенштајн и Македонија.

Се обраќам кон Тебе како потпретседател на ОМ СМК за Европа да го дадеш своето мислење најдоцна до 22 часот. Постои можност таквиот состанок да се одржи во местото Швенинген каде што ќе биде обезбедена просторија.

Состанокот би се одржал по фудбалскиот натпревар- поради тоа веднаш одговори за да може да ги известиме членовите за да избереме претседател на ОМ СМК-Е до Конгресот.

Со поздрав!

Претседател
Драги Богојевски

Dragi-Bogoevski-se-obraca-do-Mane-za-mislenje

 

На прво место

News image

Членови на Унија на Ветерани на ВМРО-ДПМНЕ ОК Гостивар учествуваа на денешниот настан во организација на Унијата на жени

Во организација на Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ денес петок 20.05.2022 г. на кејот на Река Вардар-Г...

Историја

News image

ГРЦИЈА ГО ПРИЗНАЛА ПОСТОЕЊЕТО НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК УШТЕ ВО 1923 г.

Документот е официјален договор од Воденскиот Јавен Нотар , во 1923 година, меѓу македонски жители н...

Иселеници

News image

Интервју на мишо нетков со георге томов – дел II (32)

Има луѓе предодредени, надарени. Целиот живот го минуваа...

Култура и туризам

News image

Основање на селото Бапчор

За основањето на селото Бапчор постојат неколку преданија, што се пренесувале од колено на колено пр...

Фељтон

News image

РАЗЗИДУВАЊА МЕЃИ ЧЛЕНКИТЕ НА ПОНАРЕШНИТЕ ВОЕНИ СОЈУЗИ (34)

Ова, навистина, бил момент на слава за Атина кој бил восхитувачки прославен, со об...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.