Вторник, 12 Мај 2015    PDF Печати Е-пошта
Русија застана позади Македонија и оваа Влада, и доби поддршка од повеќе од половина свет!

НЕ СМЕ САМИ: Русија застана позади Македонија и оваа Влада, и доби поддршка од повеќе од половина свет!

На 11 мај 2015 година Амбасадорот на Руската Федерација на средбата со Пртеседателот Ѓорѓе Иванов им изрази искрено сочувство на раководството и на граѓаните на Македонија во врска со загинувањето на полцијаците за време на антиТЕРОРИСТИЧКАТА операција во Куманово – дознава Инфомакс од виоски извори!

rusija-makedonija

Амбасадорот на средбата истакнал дека Русија цврсто ги поддржува напорите на законските власти на Република Македонија насочени кон одбраната на редоит и уставниот поредок, но и додал дека Русија се залага за ефикасно вклучување на механизмите на ОБСЕ за разгледување на сите аспекти на ситуацијата во Македонија и за запирање на натамошните обиди за разнишување на внатрешнополитичката стабилност и дестабилизација на Македонија – дознава Инфомакс од високи извори!

Инаку за вчерашната средба на Амбасадорот на Руската Федерација со Претседателот Ѓорѓе Иванов ниеден од медиумите на извести. Оваа поддршка е важна и круцијална за Македонија, затоа што правдата мора да излезе на виделина. Македонија со оваа поддршка има поддршка од мнозинството на меѓународната заедница, односно од 65% од меѓународната заедница! Брисел и Вашингтон во оваа ситуација се малцинство во меѓународната заедница!

Македонија и е благодарна на Руската Федерација за искрената поддршка во борбата против тероризмот и дестабилизирачкиот фактор во државата!

Инфомакс

 

На прво место

News image

Воздвижение на Чесниот Крст (Крстовден) 27/14.IX

Празник на Чесниот Господов Крст

Историја

News image

Црквата во Филипи е Првата Црква на европскиот континент

Апостол Павле, чиј спомен го чествува Македонската Православна Црква е една од најзначајните личност...

Иселеници

News image

ДЕЛ ОД ПЛИТИЧКИТЕ СЛУЧУВАЊА ВО НЕЈПЛС, ФЛОРИДА (35)

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „ЛУ  ВЛАШО - АМЕРИКАНСКИ СИН Н...

Култура и туризам

News image

Простонароден расказ кон житието на св. Никола

Стар ет свети Никола. немат место рисјанско кај да се не знајт негоото име и да не се празнуат негој...

Фељтон

News image

РАЗЛИЧНИ МАКЕДОНСКИ ДРУШТВА И АСОЦИЈАЦИИ ВО САД (36)

ДЕЛ ОД ПУБЛИКАЦИЈАТА „МАКЕДОНЦИТЕ ВО СВЕТОТ“ (ТРЕТ ДЕЛ) НА СЛАВЕ КАТИН  ...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.