Коментари
Среда, 21 Јули 2021 02:00   
И КАМЕНОТ ЗБОРУВА: БОг е УНИВЕРЗУМ. ЈАЗИКОТ Е ПРОГРАМ, БОЖЈИ УМОВЕРЗУМ

1zive1

Карл Сеган: „Живееме во општество што е апсолутно зависно од наука и технологија, а сепак сме ги подредиле нештата за безмалку никој да не ја разбере науката и технологијата. Тоа е јасен рецепт за пропаст“.

Повеќе...
 
Среда, 21 Јули 2021 01:00   
Александар Џеповски : Перо Мицевски и Владо Ѓорески треба да ги класифицираме како МАКЕДОНСКИ ОТПАД

1Dzeposki Александар Џеповски

Загрижувачки се поединци Македонци кои од неукост и простотија изиграваат дека се поголеми и од самиот Бог. Такви како Перо Мицевски и Владо Ѓорески треба да ги класифицираме како МАКЕДОНСКИ ОТПАД .

Повеќе...
 
Петок, 16 Јули 2021 19:19   
МАКЕДОНИЈА СО ХИБРИДЕН КРИМИНАЛЕН РЕЖИМ

1Djordji Ilievski

Ѓорѓи Илиевски Виш просветен инспектор

Повеќе...
 
Среда, 14 Јули 2021 02:00   
Слави Трифонов ќе лета со 180 " бугари " во Татаристан

1Dzeposki Александар Џеповски

Повеќе...
 
Среда, 14 Јули 2021 02:00   
ЦРТИЧКИ И ОТРОВНИ СТРЕЛИЧКИ - 127

1martin1

М-р Мартин ТРЕНЕВСКИ, Поранешен министер и амбасадор

БРОДОТ ТОНЕ - ГРАБАЈ КОЛКУ МОЖЕШ

Повеќе...
 
Среда, 14 Јули 2021 02:00   
Огорчена борба околу поделба на територијата и грабање околу народностите во Турција

1ab Свекрва

Повеќе...
 
Среда, 07 Јули 2021 02:00   
Оваа година коњичкиот марш го посветуваме на уставобранителите

1 17

Годинава по 12 пат коњаниците на здружението Бигорски Манастир Патот на Црешовото Топче тргаат за Крушево, светилникот на македонскиот непокор, каде на 2 август 2021 година во рамките на свеченостите на Мечкин Камен по повод „10 дена Крушевска Република“, ќе оддадат должна почит на македонските херои паднати за слободата на Македонија.

Повеќе...
 
Среда, 07 Јули 2021 02:00   
ЦРТИЧКИ И ОТРОВНИ СТРЕЛИЧКИ - 126

1martin1

ШТО ИМ Е ЗАЕДНИЧКО НА СКОПЈЕ И ЧИКАГО?

Повеќе...
 
Среда, 07 Јули 2021 02:00   
Александар Џеповски Само Русија може да ја каже вистината зошто ја создаде Бугарија во 1878

1Dzeposki Александар Џеповски

Повеќе...
 
Среда, 07 Јули 2021 02:00   
Заев доби нова шлаканица од челниците на ЕУ

1 rubin jovanoski

Во еден надворешно - турбулентен период на нашата држава кога од југ - (Грција) и исток (Бугарија) се вршат големи асимилаторски позиции со едниствена цел менување на идентитетот и јазикот од една и промена на се што гласи под името Македонија, налудничавото момче од Муртино прави погубни потези по семејниот буџет на неговото домицилно население.

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

Јас се ќе прифатам спасувајте ме на избори

Неодговорен пристап на Заев кон идентитетот и историјата

Историја

News image

Билтенот „Лист на ВМРО-ДПМНЕ“

Со своето неколку месечно постоење ВМРО-ДПМНЕ се афирмира како авангардна национална и демократска п...

Иселеници

Култура и туризам

News image

ДЕЛ ОД СУДБИНАТА НА МАКЕДОНСКИТЕ ПРОГОНЕТИ ДЕЦА – БЕГАЛЦИ (21)

Дo 1959 година, Грциjа преземала екстремни мерки да ги затвори своите граници со Албаниjа, Jугосла...

Фељтон

News image

АЛЕКСАНДАР III МАКЕДОНСКИ ВО ДЕЛОТО „ИСТОРИЈА НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ОД АНТИЧКИОТ ПЕРИОД ДО ДЕНЕС“ (1)

Тоа е дело на „Македонска искра“, Скопје, 2008, на 500страници, на македонски јази...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.