Коментари
Среда, 09 Јуни 2021 02:00   
ЦРТИЧКИ И ОТРОВНИ СТРЕЛИЧКИ - 122
1martin1 ПОЧЕТОК НА КРАЈОТ НА РЕЖИМОТ? 
 
Повеќе...
 
Среда, 09 Јуни 2021 02:00   
СДСМ води анационална политика!

1ab Свекрва

Повеќе...
 
Среда, 09 Јуни 2021 02:00   
Ѓорѓи Илиевски : ЗЕЛЕН АХМЕТИ- BLERTE AMETI

1g121

На Светскиот ден за заштита на животната средина. Политичката партија ДУИ на чело со нивниот лидер Али Ахмети (на албански Ali Ameti) ја прославуваа својата 19 – 20 години од роденденот на партијата. Во печатените и електронски медиуми се појавуваа и пишуваа многу „ спектакуларни“ претпоставки на политички изненадувања од „ албанец за градоначалник на Скопје“, „нов министер албанец во МВР“ или ќе има некое „Pse jo“  и слично.

Повеќе...
 
Среда, 09 Јуни 2021 02:00   
Ламбе Арнаудов: Зоране, МАКЕДОНИЈА нема да умре иако ти ја труеш!

1 Lambe Ламбе Арнаудов

Повеќе...
 
Среда, 09 Јуни 2021 02:00   
Александар Џеповски : Историјата на Бугарија е најголема измама на последниве две столетиа
1Dzeposki Александар Џеповски
 
Повеќе...
 
Среда, 02 Јуни 2021 09:00   
Оставка на Заев слобода на народот!

1abСвекрва

Повеќе...
 
Среда, 02 Јуни 2021 02:00   
Завет на минатото

Tihomir_Karanfilov
Тихомир Каранфилов

Не може да се надева на блескава иднина народ што нема историско помнење, став за минатото, изграден однос кон сегашноста и визија кон иднината. Многубројни претходни генерации на Македонци имале и историско помнење и став кон минатото, изграден однос кон времето во кое живеат, како и визија за иднината. Тие зад себе оставиле многубројни записи како завет на минатото за идните генерации.

Повеќе...
 
Среда, 02 Јуни 2021 02:00   
Родот на Филип и Александар Македонски не смее да дозволи повторно да ни го направат веќе виденото

mane jakovleski 1
Мане Јаковлески
 

Од самиот почеток на повеќепартискиот систем и осамостојувањето на Македонија во 1991 година, во редовите на СДС имаше а и денес има политичари кои не сакаа Македонците да имаат сопствена држава. Тие го убедуваа народот дека Македонија нема да може сама да опстои како држава и дека народот ќе гладува доколку се издвои од тогашна Југославија. Исто така, тие водеа кампања дека ВМРО-ДПМНЕ е бугарска партија, а за да го “докажат“ бугарскиот карактер на партијата дури делеа пропаганден материјал на бугарски јазик.

Повеќе...
 
Среда, 02 Јуни 2021 02:00   
Рубинчо Видое Јованоски : Перење на пари со хуманитарен предзнак на хуманитарни вакцини

1 rubin jovanoski

Во време кога сите земји на земјината топка најавуваа вакцини обезбедени од производители а кредитирани и лиценцирани од СЗО, за жал, нашата извршна власт меѓу последните во светот ги набави и воедно ги доби вакцините.

Повеќе...
 
Среда, 02 Јуни 2021 02:00   
Александар Џеповски : Мицкоски е апсолутно во право кога вели како оваа влада има позајмено толку многу милијарди а нема заковано ни седум осум шајки

1Dzeposki

Зошто долгот од СДС преку 7 милијарди  евра треба да го враќаат тие? 

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

Јас се ќе прифатам спасувајте ме на избори

Неодговорен пристап на Заев кон идентитетот и историјата

Историја

News image

Билтенот „Лист на ВМРО-ДПМНЕ“

Со своето неколку месечно постоење ВМРО-ДПМНЕ се афирмира како авангардна национална и демократска п...

Иселеници

Култура и туризам

News image

ДЕЛ ОД СУДБИНАТА НА МАКЕДОНСКИТЕ ПРОГОНЕТИ ДЕЦА – БЕГАЛЦИ (21)

Дo 1959 година, Грциjа преземала екстремни мерки да ги затвори своите граници со Албаниjа, Jугосла...

Фељтон

News image

АЛЕКСАНДАР III МАКЕДОНСКИ ВО ДЕЛОТО „ИСТОРИЈА НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ОД АНТИЧКИОТ ПЕРИОД ДО ДЕНЕС“ (1)

Тоа е дело на „Македонска искра“, Скопје, 2008, на 500страници, на македонски јази...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.