Коментари
Среда, 23 Јуни 2021 01:00   
Рубинчо Видое Јованоски : Зоки едно кажува дома, а друго ветува во странство

1 rubin jovanoski

Ротирачкото португалско шестмесечно претседателствување со ЕУ завршува за десетина дена, поточно на 1ви Јули кога диригентската палка во наредните 6 месеци ќе ја има Република Словенија на чело со претседателот Борут Пахор и премиерот Јанез Јанша.

Повеќе...
 
Среда, 23 Јуни 2021 01:00   
Од двете страни на границата живее македонски народ

1abСвекрва

Повеќе...
 
Среда, 23 Јуни 2021 01:00   
ЦРТИЧКИ И ОТРОВНИ СТРЕЛИЧКИ - 124
1martin1
 
Мартин ТРЕНЕВСКИ : ЗАЕВ СЕПАК СЕ ПАЗАРИЛ НО НЕ СЕ ИСПАЗАРИЛ ВО СОФИЈА
  
Повеќе...
 
Среда, 16 Јуни 2021 09:40   
Гојко Јаковлески: НА МИЦКОВСКИ МУ ПОСАКУВАМ ШТО ПОБРЗО ДА ЗАСТАНЕ НА ЧЕЛО НА МАКЕДОНСКАТА ВЛАДА

17.06.1990 osnivacko sobranie na vmro-dpmne 4

Гојко Јаковлески: говор на основачкото собрание на ВМРО-ДПМНЕ 17.06.1990 г.

Повеќе...
 
Среда, 16 Јуни 2021 01:00   
Секој Македонец треба да се чувствува ВМРО

makedonska-nacija-logo-90
Македонска нација

Секој Македонец треба да се чувствува ВМРО и да ја спроведува идеологијата на четирите букви.

Повеќе...
 
Среда, 16 Јуни 2021 01:00   
Повеќе од три децении ВМРО ДПМНЕ на браникот на националните интереси
2 7
Свекрва
 
Повеќе...
 
Среда, 16 Јуни 2021 01:00   
Рубинчо Видое Јованоски : Земјата оди во банкрот

1 rubin jovanoski

Во денешни услови кога во сите земји на Земјината топка владите на истите штедат финансиски средства со цел да се совлада економската криза предизвикана од коронавирусот Ковид-19. За разлика од подобростоечките и финансиски стабилни земји, нашата извршна власт пред извесно време нагласи дека за владини функционери ќе најави 45 лимузини со оперативен лизинг од 36 месеци.

Повеќе...
 
Среда, 16 Јуни 2021 01:00   
Александар Џеповски : Колку милионери станале од препродавање лубеници и пиперки ?

1Dzeposki Александар Џеповски

Лагите на Заев нема крај а воедно и лек. 

Повеќе...
 
Среда, 16 Јуни 2021 01:00   
Мартин Треневски : ЦРТИЧКИ И ОТРОВНИ СТРЕЛИЧКИ - 123
1martin1
 
ИЗВРШНАТА НАРЕДБА БЛЕСНА КАКО МОЛЊА ЗА ВЛАСТА, НО И ЗА ОПОЗИЦИЈАТА  
 
Повеќе...
 
Среда, 09 Јуни 2021 02:00   
Македонскиот народ мора да се обедини додека не е доцна

1mane 12 Манојил Мане Јаковлески

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

Јас се ќе прифатам спасувајте ме на избори

Неодговорен пристап на Заев кон идентитетот и историјата

Историја

News image

Билтенот „Лист на ВМРО-ДПМНЕ“

Со своето неколку месечно постоење ВМРО-ДПМНЕ се афирмира како авангардна национална и демократска п...

Иселеници

Култура и туризам

News image

ДЕЛ ОД СУДБИНАТА НА МАКЕДОНСКИТЕ ПРОГОНЕТИ ДЕЦА – БЕГАЛЦИ (21)

Дo 1959 година, Грциjа преземала екстремни мерки да ги затвори своите граници со Албаниjа, Jугосла...

Фељтон

News image

АЛЕКСАНДАР III МАКЕДОНСКИ ВО ДЕЛОТО „ИСТОРИЈА НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ОД АНТИЧКИОТ ПЕРИОД ДО ДЕНЕС“ (1)

Тоа е дело на „Македонска искра“, Скопје, 2008, на 500страници, на македонски јази...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.