Иселеници и Регион
Среда, 08 Февруари 2023 02:00   
КОЈ Е БИЗНИСМЕНОТ , АМЕРИКАНСКИОТ МАКЕДОНЕЦ, ХУМАНИСТ И ДОНАТОР ЛУ ВЛАШ? (2)

1isks123

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „ЛУ  ВЛАШО - АМЕРИКАНСКИ СИН НА МАКЕДОНИЈА“

Повеќе...
 
Среда, 08 Февруари 2023 02:00   
МАКЕДОНИЈА – ЗЕМЈАТА НА НЕПОКОРОТ И НА ВЕЧНАТА ИДНИНА (5)

1isks12345

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „ЃОРЃИЈА – ЏОРЏ АТАНАСОСКИ“ ОД СЛАВЕ КАТИН

Повеќе...
 
Среда, 01 Февруари 2023 02:00   
МОНОГРАФИЈА ЗА БИЗНИСМЕНОТ ЛУ (ИЛИЈА) ВЛАШО КОЈ Е БИЗНИСМЕН, ХУМАНИСТ, ДОНАТОР И ДУХОВЕН ПОСВЕТЕНИК (1)

1mt234

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „ЛУ  ВЛАШО - АМЕРИКАНСКИ СИН НА МАКЕДОНИЈА“ 

Повеќе...
 
Среда, 01 Февруари 2023 02:00   
ПОСТАВУВАЊЕ НА СПОМЕН – ПЛОЧА ВО РИМ ЗА ПЕРСЕЈ, КРАЛОТ НА МАКЕДОНИЈА (4)

1mt23456

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „ЃОРЃИЈА – ЏОРЏ АТАНАСОСКИ“ ОД СЛАВЕ КАТИН

Повеќе...
 
Среда, 25 Јануари 2023 02:00   
ИЗГРАДБА НА ПРВИОТ СПОМЕНИК НА АЛЕКСАНДАР III МАКЕДОНСКИ (ВЕЛИКИ) ВО МАКЕДОНИЈА (3)

1rakom1

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „ЃОРЃИЈА – ЏОРЏ АТАНАСОСКИ“ ОД СЛАВЕ КАТИН

Повеќе...
 
Среда, 25 Јануари 2023 02:00   
МОНОГРАФИЈА ЗА ПОЗНАТИОТ ИСЕЛЕНИК ИВАН ТРПОСКИ ОД СИДНЕЈ (21)

1rakom123

ДЕЛ ОД ЖИВОТНАТА ПРИКАЗНА НА ИВАН ТРПОСКИ ОД СИДНЕЈ, АВСТРАЛИЈА ВО ДЕЛОТО „ОВА Е МОЈОТ ЖИВОТ“ 

Повеќе...
 
Среда, 18 Јануари 2023 02:00   
ПРВАТА РОЖБА НА НАДА И ИВАН ТРПОСКИ ВО АВСТРАЛИЈА (20)

1park123

Ова продолжение е исполнето со бројни семејни активности на Иван и Нада Трпоски во Австралија. Притоа ќе пренесеме интересни случувања на полето на семејството и првата нивна рожба. За ова продолжение Иван ќе го напише следното:

Повеќе...
 
Среда, 18 Јануари 2023 02:00   
ГОЛЕМАТА ЉУБОВ НА ЏОРЏ АТАНАСОСКИ КОН ДРЕВНИТЕ МАКЕДОНСКИ КОРЕНИ (2)

1park1234

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „ЃОРЃИЈА – ЏОРЏ АТАНАСОСКИ“ ОД СЛАВЕ КАТИН

Повеќе...
 
Среда, 18 Јануари 2023 02:00   
ДЕЛ ОД ЕВРЕЈСКО - МАКЕДОНСКА СУДБИНА (38)

1park123456

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „ИЗРАЕЛ И МАКЕДОНИЈА“ НА СЛАВЕ КАТИН

Повеќе...
 
Среда, 11 Јануари 2023 02:00   
ВИСТИНАТА ЗА ГОЛЕМИОТ МАКЕДОНЕЦ ЃОРЃИЈА - ЏОРЏ АТАНАСОСКИ ОД САД (1)

1ctki123

Ѓорѓија Џорџ Атанасоски е еден од столбовите на акциите организирани и реализирани во битката за самостојна, суверена и независна македонска држава. Нему му припаѓа заслуженото високо место во хиерархиската пирамида на луѓето, кои имаат корифејски заслуги во иселеничката македонска сага и во градењето пријателски и бизнис – мостови меѓу Република Македонија и Соединетите Американски Држави

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Историја

News image

СЛОБОДНА МАКЕДОНИЈА ЌЕ ЈА ЗАЈАКНЕ ДЕМОКРАТИЈАТА НА БАЛКАНОТ

МЕМОРАНДУМ ЗА РЕШЕНИЕ НА МАКЕДОНСКОТО ПРАШАЊЕ

Иселеници

News image

КОЈ Е БИЗНИСМЕНОТ , АМЕРИКАНСКИОТ МАКЕДОНЕЦ, ХУМАНИСТ И ДОНАТОР ЛУ ВЛАШ? (2)

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „ЛУ  ВЛАШО - АМЕРИКАНСКИ СИН Н...

Култура и туризам

Фељтон

News image

ВЕСНИКОТ „МАКЕДОНСКА ИСКРА“ ВО АВСТРАЛИЈА – ПРВИОТ ГЛАСНИК НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК (3)

  ДЕЛ ОД ПУБЛИКАЦИЈАТА „МАКЕДОНЦИТЕ ВО СВЕТОТ“ (ТРЕТ ДЕЛ) НА СЛАВЕ КАТИ...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.