Коментари
Среда, 04 Август 2021 02:00   
Потажна прослава на Илинден никогаш немало: Опомена за Македонија
1ab Свекрва
Повеќе...
 
Недела, 01 Август 2021 18:10   
Ламбе Арнаудов: ИГРОТЕКА МЕЧКИН КАМЕН С О О П Ш Т Е Н И Е!

1 Lambe

Ламбе Арнаудов: ИГРОТЕКА МЕЧКИН КАМЕН  С О О П Ш Т Е Н И Е! од стечајниот управник на фирмата МАКАТЛАНТИДА, пред ликвидација.

Повеќе...
 
Среда, 28 Јули 2021 02:00   
ЃОРЃИ ИЛИЕВСКИ : МАКЕДОНСКИОТ СРАМ НА ЗОРАН ЗАЕВ И ПЕНДАРОВСКИ

1Djordji Ilievski

ЃОРЃИ ИЛИЕВСКИ ВИШ ПРОСВЕТЕН ИНСПЕКТОР

Повеќе...
 
Среда, 28 Јули 2021 02:00   
МАКЕДОНИЈА – НИ КАИН НИ ДАН-АЈЦИ НЕМА ДА ЈА КАМЕНУВААТ, ЗАКОПУВААТ ...

11903  1gra12 1

Плакат за првото Културно востание во Крушево, 2009

Повеќе...
 
Среда, 28 Јули 2021 02:00   
Злоупотреба на европското знаме

1 rubin jovanoski Злоупотреба на европското знаме

Повеќе...
 
Среда, 28 Јули 2021 02:00   
Бугарија стои позади прогонот на Груевски и 27 Април " тероризмот "
1Dzeposki
Бугарија стои позади прогонот на Груевски и 27 Април " тероризмот ".  Сето тоа го смисли Бојко Борисов се разбира подоцна подржано од ЕУ и НАТО. Сите знаеме дека Бојко не можеше да го смисли Грујо ни една секунда затоа што се гледаше способнаоста на Грујо и неспособноста на сите други балкански лидери. Увиде Бојко а и цел свет дека Грујо носи бизниси и дека невработеноста во Македонија се симна од 38 % до 19 % и за кратко време ќе дојдеше до магичните 5 % што ќе значеше поголеми плати и стандард на европско ниво без помош и зависност од никој. 
 
Повеќе...
 
Среда, 28 Јули 2021 02:00   
ЦРТИЧКИ И ОТРОВНИ СТРЕЛИЧКИ - 129

1martin1

ПОВАМПИРЕНИОТ СТАЛИНИЗАМ -  ГРДА РЕАЛНОСТ ВО МАКЕДОНИЈА

Повеќе...
 
Среда, 28 Јули 2021 02:00   
Нашите свети места се поцрвенети од срам
1ab Свекрва  
Повеќе...
 
Среда, 21 Јули 2021 02:00   
Мартин Треневски : ЦРТИЧКИ И ОТРОВНИ СТРЕЛИЧКИ - 128

1martin1

ЗАРАДИ МАКЕДОНСКИ АМБАСАДОР: ЗЕМЈА - ДОМАЌИН СМЕНИ ЗАКОН!

Повеќе...
 
Среда, 21 Јули 2021 02:00   
Бај Гањо и Итар Пејо во вселената

1ab

Свекрва

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

Јас се ќе прифатам спасувајте ме на избори

Неодговорен пристап на Заев кон идентитетот и историјата

Историја

News image

Билтенот „Лист на ВМРО-ДПМНЕ“

Со своето неколку месечно постоење ВМРО-ДПМНЕ се афирмира како авангардна национална и демократска п...

Иселеници

Култура и туризам

News image

ДЕЛ ОД СУДБИНАТА НА МАКЕДОНСКИТЕ ПРОГОНЕТИ ДЕЦА – БЕГАЛЦИ (21)

Дo 1959 година, Грциjа преземала екстремни мерки да ги затвори своите граници со Албаниjа, Jугосла...

Фељтон

News image

АЛЕКСАНДАР III МАКЕДОНСКИ ВО ДЕЛОТО „ИСТОРИЈА НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ОД АНТИЧКИОТ ПЕРИОД ДО ДЕНЕС“ (1)

Тоа е дело на „Македонска искра“, Скопје, 2008, на 500страници, на македонски јази...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.