Актуелно
Петок, 20 Август 2021 23:58    PDF Печати Е-пошта
Продолжува соработката помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и фондацијата „Конрад Аденауер“

1 VMRO123

 

Средба Мицкоски - Браун: Продолжува соработката помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и фондацијата „Конрад Аденауер“

Повеќе...
 
Петок, 20 Август 2021 17:01    PDF Печати Е-пошта
Шилегов наместо да гради, тој краде, а градот тоне

121petr

Неработникот Петре Шилегов ќе одговара за проневера на 12,5 милиони евра од Градската куќа, парите ги нема, а нема ни проекти

Повеќе...
 
Вторник, 17 Август 2021 10:06    PDF Печати Е-пошта
Ако Заев сака да глуми хуманитарец нека смести 200 бегалци во хотел ,,Вила Парк" во Струмица

1Milososki 23.07

Фејсбук статус на Антонијо Милошоски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ

Повеќе...
 
Понеделник, 16 Август 2021 22:34    PDF Печати Е-пошта
За разлика од кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ, досега презентираните кадри на СДСМ се корумпирани, потрошени и докажани неработници

lokalni-izbori-vmro

Им благодариме на СДСМ што потврдија и јавно признаа дека кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ се нови и некомпромитирани

Повеќе...
 
Понеделник, 16 Август 2021 10:50    PDF Печати Е-пошта
ВМРО-ДПМНЕ : Време е да ставиме крај на сивилото. Време е за Македонија за сите луѓе

СДСМ со стари истрошени кадри заштитници на криминалот ќе бара гласови на локалните избори во октомври

Повеќе...
 
Понеделник, 16 Август 2021 10:03    PDF Печати Е-пошта
Илија Димовски : Македонија нема капацитет да прими бегалци од Авганистан

1talu1Илија Димовски : Македонија нема капацитет да прими бегалци од Авганистан

Повеќе...
 
Недела, 15 Август 2021 17:00    PDF Печати Е-пошта
Заев ја губи поддршката од народот

1VMRO nova

Последната анкета на НДИ е силна порака до дезертерот Заев дека ја губи поддршката од народот

Повеќе...
 
Сабота, 14 Август 2021 09:29    PDF Печати Е-пошта
Никој не им верува на криминалците

ВМРО-ДПМНЕ: Американскиот институт НДИ потврди дека рејтингот на СДСМ драматично паѓа, се прекрши работата, никој не им верува на криминалците          ВМРО-ДПМНЕ: Американскиот институт НДИ потврди дека рејтингот на СДСМ драматично паѓа, се прекрши работата, никој не им верува на криминалците

 
Повеќе...
 
Петок, 13 Август 2021 17:48    PDF Печати Е-пошта
Казна од 250 евра ако пиеш кафе, а не си вакциниран

1VMRO nova

ВМРО-ДПМНЕ : Симеска – Димеска, миленичката на Заев од понеделник ќе удри по џебот на граѓаните, казна од 250 евра ако пиеш кафе, а не си вакциниран

Повеќе...
 
Петок, 13 Август 2021 10:58    PDF Печати Е-пошта
Дезертерот Зоран Заев 5 дена одмара на плажа во соседството, додека во цела Македонија има шумски пожари.

1VMRO nova

Дезертерот Зоран Заев 5 дена одмара на плажа во соседството, додека во цела Македонија има шумски пожари.

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

За локалните избори – и по нив

Како се наближуваат локалните избори и влегуваме во нивната претпоследна фаза, пред са...

Историја

News image

Билтенот „Лист на ВМРО-ДПМНЕ“

Со своето неколку месечно постоење ВМРО-ДПМНЕ се афирмира како авангардна национална и демократска п...

Иселеници

Култура и туризам

News image

ДЕЛ ОД СУДБИНАТА НА МАКЕДОНСКИТЕ ПРОГОНЕТИ ДЕЦА – БЕГАЛЦИ (21)

Дo 1959 година, Грциjа преземала екстремни мерки да ги затвори своите граници со Албаниjа, Jугосла...

Фељтон

News image

АЛЕКСАНДАР III МАКЕДОНСКИ ВО ДЕЛОТО „ИСТОРИЈА НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ОД АНТИЧКИОТ ПЕРИОД ДО ДЕНЕС“ (1)

Тоа е дело на „Македонска искра“, Скопје, 2008, на 500страници, на македонски јази...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.