Актуелно
Среда, 08 Септември 2021 02:00    PDF Печати Е-пошта
НОВИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО НА РЕПУБЛИКА АЛБАНИЈА Е ЛИНДИТА НИКОЛА, МАКЕДОНСКА СНАА

1limn121

Според пишувањето на Македонскиот весникот „Илинден“ од Тирана, универзитетскиот професор Линдита Никола е новиот претседател на Собрание на Република Албанија од Тирана. Во минатото таа била градоначалник на Општината број 1 во Тирана, а во период од пет години била пратеник во Собранието и ја извршувала функцијата министер за образование и спорт. Проф. Линдита Никола е македонска снаа и одлично зборува македонски јазик 

Повеќе...
 
Понеделник, 06 Септември 2021 22:30    PDF Печати Е-пошта
ВМРО-ДПМНЕ е партија која не ги дели граѓаните на национална, религиска или било каква друга основа

1Zaev903

СДСМ може да лаже колку сака, ВМРО-ДПМНЕ обединува, поделбите на народот не им поминуваат

Повеќе...
 
Понеделник, 06 Септември 2021 09:39    PDF Печати Е-пошта
Заев го изгуби членството, затоа му требаат робијашите на слобода да му го ублажат поразот на избори

2288717

Власта на Заев дозволува лица осудени за криминал наместо во затвор да хараат низ Македонија. 

Повеќе...
 
Петок, 03 Септември 2021 11:30    PDF Печати Е-пошта
СДСМ веќе не е партија, туку маша на мафијата

1sds12

СДС е партија на многу проблеми, народот одамна го виде самоволието на Заев, сега го прочитаа и членовите на СДС

Повеќе...
 
Среда, 01 Септември 2021 15:53    PDF Печати Е-пошта
Во октомври паѓа дуото Заев - Ахмети

1zaev-ahmeti

Најголема ноќна мора на СДСМ и ДУИ е коалицијата ВМРО-ДПМНЕ - АА - А, во октомври паѓа дуото Заев - Ахмети

Повеќе...
 
Среда, 01 Септември 2021 11:45    PDF Печати Е-пошта
Христијан Мицкоски: очекуваме голема победа во најголем дел од општините на локалните избори на 17 октомври

1Mici01

На овие избори ќе излеземе со позитивна кампања, многу нови проекти, решенија за акутните проблеми на граѓаните и чесни кадри кои ќе покажат како се работи

Повеќе...
 
Среда, 01 Септември 2021 10:59    PDF Печати Е-пошта
Што крие најбогатиот градоначалник на Балканот во најсиромашниот главен град на Балканот?

109453

Кој е рецептот како се стига до 4 стана, хациенда во Маврово и зграда во Тафталиџе?

Повеќе...
 
Понеделник, 30 Август 2021 09:32    PDF Печати Е-пошта
На Скопје му треба способен менаџер, Шилегов е минато

1danela

Данела Арсовска е најдоброто за градот, на Скопје му треба способен менаџер, Шилегов е минато

Повеќе...
 
Недела, 29 Август 2021 19:59    PDF Печати Е-пошта
ДОСТА ЗА “ЕЗЕРСКИТЕ“, ДАЈТЕ ЗА ЕКОНОМСКИТЕ ДОГОВОРИ!

1 slobodan Пишува Слободан ТОМИЌ

Повеќе...
 
Недела, 29 Август 2021 19:11    PDF Печати Е-пошта
Мицкоски: Ќе ја поддржиме кандидатурата на Данела Арсовска за иден градоначалник на Скопје

1Mickoski2

Мицкоски: Ќе ја поддржиме кандидатурата на Данела Арсовска за иден градоначалник на Скопје, на градот му треба способен менаџер

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

Анкетите покажуваат предност на ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ од над 4.2%, и водство на претседателот Мицкоски пред Заев,

Анкетите покажуваат предност на ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ од над 4.2%, и водство на претседателот Мицко...

Историја

News image

Во Македонија луѓето немаат доверба во туѓите ослободители

МИРОСЛАВ ХУБМАЕР: ВО МАКЕДОНИЈА ЛУЃЕТО НЕМААТ ДОВЕРБА ВО ТУЃИТЕ ОСЛОБОДИТЕЛИ. ТАМУ СЕКОЈ МАКЕДОНЕЦ В...

Иселеници

Култура и туризам

News image

ДЕЛ ОД НЕСРЕЌАТА НА МАКЕДОНЦИТЕ ОД ЕГЕЈСКА МАКЕДОНИЈА (20)

Сакаме да потенцираме дека македонските програми биле директен превод (збор за збор) од грчките пр...

Фељтон

News image

ДЕЛ ОД ИСТОРИЈАТА НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ДО ВРЕМЕТО НА ФИЛИП II МАКЕДОНСКИ (28)

За жал, она што од Атина било сметано за фер, очигледно било сметано за нефер од Т...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.