Актуелно
Сабота, 28 Август 2021 10:29    PDF Печати Е-пошта
Опозицијата се обединува, СДСМ се раситнува ја очекува тежок дебакл

1VMRO nova crna

ВМРО-ДПМНЕ, Алијанса и Алтернатива направија договор за соработка против корупцијата и коалицијата СДСМ - ДУИ која ги уништува општините.

Повеќе...
 
Сабота, 28 Август 2021 00:41    PDF Печати Е-пошта
Мицкоски: Соработката на ВМРО-ДПМНЕ со Алијанса за Албанците и Алтернатива ќе ги победи криминалот и корупцијата на коалицијата СДСМ-ДУИ

1Mickos

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска од Велес каде присуствуваше на настан за  промоција на политики во врска со локалната самоуправа, одговарајќи на новинарско прашање за договорената опозициска соработка со Алијанса за Албанците и Алтернатива, истакна дека тоа е коалицијата која ќе ги неспособноста и криминалот, односно коалицијата на СДСМ и ДУИ.

Повеќе...
 
Четврток, 26 Август 2021 21:14    PDF Печати Е-пошта
Ако Шилегов пие, народот нафта не пие! Да каже каде ги потроши 12.5 милиони евра од продажбата на градската куќа?

1 VMRO123Градоначалникот во заминување Шилегов кога говори за срам, нека тргне од себе, па човекот 4 години е во фотелја, а нема ниту ужинки кои им ги вети на децата во програма.

Повеќе...
 
Вторник, 24 Август 2021 18:20    PDF Печати Е-пошта
Македонија со пропадната економија прима бегалци кога македонските граѓани бегаат од државата

1nikoloski24

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски одговарајќи на новинарско прашање при посета во Гази Баба за „големото срце“ на Зоран Заев и бегалците од Авганистан, вели дека кога бегалците ќе дојдат тука и ќе видат колку се лоши условите во Македонија и пропаднатата економија, ќе побараат да се вратат назад во Авганистан.

Повеќе...
 
Недела, 22 Август 2021 10:30    PDF Печати Е-пошта
Лошите оценки на Херитиџ се лош имиџ за Македонија

1Tab191

Поради Заев за 4 години Македонија падна 15 места на листата на Херитиџ за економски слободи

Повеќе...
 
Сабота, 21 Август 2021 20:14    PDF Печати Е-пошта
Апасиев ако е искрен ќе прифати соработка

1Dimovski2321

Димовски: Потегот на Мицкоски да се повика да се приклучи Апасиев е исправен и е за рушење на Заев, ако е искрен ќе прифати соработка

Повеќе...
 
Сабота, 21 Август 2021 08:51    PDF Печати Е-пошта
ВМРО-ДПМНЕ : Одиме на победа за нови успеси на општините

1Vlado-Mis

Владо Мисајловски: ВМРО-ДПМНЕ на последната седница на Централниот Комитет усвои нови кандидати за градоначалници за претстојните локални избори. Главната карактеристика е што огромно мнозинство се млади, некомпромитирани и нови имиња кои ќе внесат нова енергија, жар и ентузијазам за повеќе работи и многу успеси во развојот на општините.

Повеќе...
 
Петок, 20 Август 2021 23:58    PDF Печати Е-пошта
Продолжува соработката помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и фондацијата „Конрад Аденауер“

1 VMRO123

 

Средба Мицкоски - Браун: Продолжува соработката помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и фондацијата „Конрад Аденауер“

Повеќе...
 
Петок, 20 Август 2021 17:01    PDF Печати Е-пошта
Шилегов наместо да гради, тој краде, а градот тоне

121petr

Неработникот Петре Шилегов ќе одговара за проневера на 12,5 милиони евра од Градската куќа, парите ги нема, а нема ни проекти

Повеќе...
 
Вторник, 17 Август 2021 10:06    PDF Печати Е-пошта
Ако Заев сака да глуми хуманитарец нека смести 200 бегалци во хотел ,,Вила Парк" во Струмица

1Milososki 23.07

Фејсбук статус на Антонијо Милошоски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

Анкетите покажуваат предност на ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ од над 4.2%, и водство на претседателот Мицкоски пред Заев,

Анкетите покажуваат предност на ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ од над 4.2%, и водство на претседателот Мицко...

Историја

News image

Во Македонија луѓето немаат доверба во туѓите ослободители

МИРОСЛАВ ХУБМАЕР: ВО МАКЕДОНИЈА ЛУЃЕТО НЕМААТ ДОВЕРБА ВО ТУЃИТЕ ОСЛОБОДИТЕЛИ. ТАМУ СЕКОЈ МАКЕДОНЕЦ В...

Иселеници

Култура и туризам

News image

ДЕЛ ОД НЕСРЕЌАТА НА МАКЕДОНЦИТЕ ОД ЕГЕЈСКА МАКЕДОНИЈА (20)

Сакаме да потенцираме дека македонските програми биле директен превод (збор за збор) од грчките пр...

Фељтон

News image

ДЕЛ ОД ИСТОРИЈАТА НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ДО ВРЕМЕТО НА ФИЛИП II МАКЕДОНСКИ (28)

За жал, она што од Атина било сметано за фер, очигледно било сметано за нефер од Т...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.