Среда, 26 Октомври 2011    PDF Печати Е-пошта
Во Чиле изложба на македонски сликари

izlozba_cile-240Во Културниот центар во куќата на Владата на Чиле почнува изложба насловена „Патот на надежта во боја“ од македонските сликари Томе Мишев и Илија Спасов Чендо.

Целта на изложбата е преку уметноста да се прикажат различните етапи на борба против ракот со кој се соочуваат пациентите.

Затворањето на изложбата ќе биде во Македонија во септември 2012 година.

 

На прво место

News image

Опозицијата игра валкано оти сфатила дека не може да победи

Мико: САД и сојузниците да се заложат Македонија да го добие заслуженото САД и другите НАТО земји д...

Историја

News image

Статут на Светскиот Македонски Конгрес: Светскиот Македонски Конгрес претставува парламент на македонците од целиот свет

Светскиот Македонски Конгрес (во натамошниот ктекст Конгрес) претставува Светски Парламент на Македо...

Иселеници

News image

Македонскиот црковно-национален дом „Свети Илија“ во Мисисага (2 дел)

Мисисага е шестиот град по големина во Канада. Тоа е град ...

Култура и туризам

News image

Охридската Архиепископија ( 5 дел)

Во годините од 1968 до 1977 не може да се рече дека се воделе разговори за надминување на расколот. ...

Фељтон

News image

Во екипажот морепловци на Колумбо, најхрабриот – Драган од Охрид (1)

Еден Македонец е уште една светска легенда, Драган од Охрид. Полн со авантуристички ...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.