Среда, 18 Мај 2022   
Пијаници, дрогирани и ненормални мислат дека Крчовски, Пејчиновиќ и сите Македонци се Бугари

1Dzeposki Александар Џеповски

Како може на друг начин да се опишат сите оние тврдоглави неандерталци кои присвојуваат се живо Македонско.

Кој сака нека биде ама ова повеќе нит се води нит се тера.

Проблемот е следниот. Доколку Ние Македонците прифатиме да играме ка картите на Хазарите, има да добиваме толку повластици и финансии што секој еден па дури и од Америка ќе доаѓаат да печалба. Во времето на Гоце, пари, стипендии и лесно богатство се добиваше доколку се изјасниш како Бугар, Грк па и Србин поради Масонските им тогашни кралевски ... и кому тоа му сметаше или изгледаше сомнително ?  Пуста сиромаштија тогаш беше убиствена а парата ептен отепувачка.

Кога Јоаким Крчовски и Кирил Пејчиновиќ беа родени и создаваа дела од Бугарија немаше ни пола буква Б освен поим за нешто ново преку кое некој плаќаше да се тоа промовира. За сите Македонци од Кирил и Методи, Самоил и така се до ден денешен присвојувањето нивно како Бугари е голем феномен како човек може да наседнува а после и да прави фалсификати во кои се мисли дека сите му веруваат и живее со лагата како метод за покорување и владеење.

Мора да се разбереме една работа - дали бил Петков, Бојко, Живков, Асен, Курто или Мурто ама ич не ме интересира, за мене сето тоа е мизерно и деградирано и полошо од пијаници и наркомани.

Еднаш треба човек да каже - ЈАС СУМ МАКЕДОНЕЦ И ПРИКАЗНАТА Е ЗАВРШЕНА. АМА ОВА ВЕЌЕ ГИ ПРЕМИНА СИТЕ ГРАНИЦИ И СИТЕ ЦРВЕНИ ЛИНИИ ОД ЦЕЛА ГАЛАКСИЈА.

САМО ГОСПОД НЕКА ИМ ПОМОГНЕ АКО МОЖЕ И ДОЛКОЛКУ САКА.

АМИН !!!

 

На прво место

News image

МАКЕДОНСКА ДИЈАСПОРА : НЕ ЗА ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА

Придонесот на  Македонците кои го напуштиле дедовскиот праг во етничка Македонија и поради ек...

Иселеници

News image

МАСЛИНОВАТА ГОРА И ЕРУСАЛИМ (9)

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „ИЗРАЕЛ И МАКЕДОНИЈА“ НА СЛАВЕ КАТИ...

Култура и туризам

News image

СИЛЈАН МИЦЕВСКИ - ИЗБРАН ЗА ПРВ ГРАДОНАЧАЛНИКНА БИТОЛА ВО 1996 ГОДИНА (10)

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „СИЛЈАН МИЦЕВСКИ“ ОД АВТОРИТЕ СЛАВЕ НИКОЛОВСКИ - КАТИН И ЃОРЃИ ЛУМБУРОВС...

Фељтон

News image

ДЕЛ ОД ВИСТИНАТА И СУДБИНАТА НА МАКЕДОНСКОТО НАСЕЛЕНИЕ ВО ПИРИНСКА МАКЕДОНИЈА (4)

ДЕЛ ОД ПУБЛИКАЦИЈАТА „МАКЕДОНЦИТЕ ВО СВЕТОТ“ НА СЛАВЕ КАТИН

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.