Среда, 24 Ноември 2021   
Александар Џеповски : Убаво му одеше на Заев, да продава и препродава за пусти пари

1Dzeposki

Александар Џеповски

Заев има проблем со Бугарите и Албанците од Швајцарија. Старите убаво велат - од кол на кол и ќе се наденеш за мерак.

Се некако убаво му одеше на Заев, да продава и препродава за пусти пари. Дали било тоа име, земја, црква и поздрави честитки на сите душмани наши, него тоа ама ич не му значело ништо и само велеше - дај што ќе дадеш и ќе ти ја исполнам желбата. Арно ама ... не било баш така.

Дури и врапците знаат колку големи пари беа во игра и кои желби требаше Црпе да ги исполнува но и да му бараат и преку леб погача. Си мислеше муртинецот и се занесуваше колку бил тој паметен и види сега, математиката била погрешна од пуста алчост.

Воедно, тој требаше и треба да ги дели сите тие нечесни крвави големи пари со менторите ЕУ и НАТО и на крај од 100 милиони евра да речеме само едно милионче за Црпе. За да има повече пари тој дрпаше од македонската економија и воедно ги рекетираше сите бизнисмени па сето тоа допринесе да биде најомразен во Македонија.

Големиот негов проблем е ветувањата кон Бугарите и Албанците во Швајцарија.

Круна на тие негови ветувања и лаги од кои мислеше дека некако ќе се извади беше делба на Македонија од кои еден дел на Бугарија и друг дел на Албанија, во пакет со лажни истории и документи. Како резултат на сето тоа му беше испратен сребрен куршум, мафијашка порака и закана дека ќе биде скинат. Затоа сега Црпе брза да не биде Премиер (ЕУ и НАТО инсистираат да остане) има голема заштита и се мисли каде да кидне да се сокрие и да не го најдат, затоа што на врат му дишат Албанците од Швајцарија.

Сето ова јас и многи други го посочувавме и најавувавме во стил на Нострадамус а тој пет пари не даде и се мислеше недопирлив.

Ние Македонците немаме друга татковина и таа ни е само една а тој ја даваше и распродаваше секому.

ЗАЕВ ЕДНО ЗАБОРАВИ И ПОТЦЕНИ А ТОА Е ДЕКА МАКЕДОНИЈА Е БОЖЈА ЗЕМЈА, БИБЛИСКА ПА ВОЕДНО ЗАШТИТЕНА ПРЕКУ РУСКАТА СУПЕРИОРНОСТ И СИЛА, А РУСКИОТ ПОГЛАВАР СЕ ПОКЛОНУВА САМО НА ЕДНО СВЕТО МЕСТО - ВО ОДРИД. КОЈ РАЗБРА, РАЗБРА, КОЈ НЕ...НЕКА МУ ЈА МИСЛИ.

АМИН !!!

 

Историја

News image

Водици или Богојавление

Именден празнуваат: Богдан, (значи даден од Бога) Богдана, Бојан, Богомил (значи мил на Бога) , Јо...

Иселеници

News image

„НАГРАДАТА ЗА ЖИВОТНО ДОСТИГНУВАЊЕ ЗА 2022 ГОДИНА“ НА ОМД ОД ВАШИНГТОН ЗА СЛАВЕ КАТИН

На предлог на претседателот на организацијата „Обединета...

Култура и туризам

News image

ПОЕТСКИ МОЗАИК од поетесата Гордана Димовска како мост за спојување на далечините просторни и бележење на времињата

Поетесата Гордана Димовска својата видлива линија на заинтересирано премостување на далечните прос...

Фељтон

News image

ДЕЛ ОД ПОБЕДИТЕ НА АЛЕКСАНДАР III МАКЕДОНСКИ (ВЕЛИКИ) ВО ИНДИЈА (18)

Стрелците, кои јавале на коњи, први нападнале и речиси веднаш ги онеспособиле бојн...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.