Понеделник, 18 Октомври 2021   
На Македонија и се случи народ, народот си дојде по своето

pobeda

СДС на чело со нивниот лидер Зоран Заев се фалат дека се најдобри, но најдобри се само во криминал, корупција, предавства, крадење и лажење, тука им нема рамен.

Заради тоа, големата промена започна со овие локални избори, каде во првиот круг ВМРО-ДПМНЕ победи во 21 општина. Ова е победа на народот над злото кое се надвиснало над Македонија, а кое е олицетворено во партијата СДС и З. Заев.

Невидено и нечуено манифестирање на зло што си поигрува и ја изигрува судбината и иднината на македонскиот народ. Мудроста рекла оти неизлечива болест е малоумието.

Премиерот З. Заев и неговото опкружување раздаваат што ќе стигнат и каде ќе стасаат. Те гледа во очи и те лаже. Таквите луѓе историјата ги именува како предавници, или, народот има уште поубав збор за тоа–неранимајковци.

Затоа, спасот од ова зло е вториот круг на локалните избори на 31 октомври, кога бројот на освоените градоначалнички места ќе стане уште поголем. А, потоа, се знае, создавање на ново парламентарно мнозинство и формирање на нова влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ, за дефинитивно да се стави крај на оваа фашизоидна политика.

За две недели решаваме дали ќе ја задржиме оваа осакатена, измрцварена и понижена држава за да може да се врати во нормала, или потполно ќе ја загубиме.  Да направиме една голема победа со што конечно ќе ги тргнеме од власта овие одродници од својот род.

Затоа почитувани, имајте целосна верба во претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, и заедно со него да работиме и да се избориме Македонија повторно да стане горда држава и земја на просперитет и развој, земја од која нема да има иселувања, земја во која судството, обвинителството и полицијата нема да бидат ничија своина. Ова македонскиот народ го заслужува во неговиот опстој се додека светот светува и векот векува.

Создади нова иднина, промени, проекти, победи. ДА ЖИВЕЕ РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА. АМИН!

Унија на Ветерани на ВМРО-ДПМНЕ

 

На прво место

News image

Милошоски за несреќата во Бугарија: Ова е организиран криминал и трагедија, дали 45 луѓе живи изгореа за некој да произв

Милошоски за несреќата во Бугарија: Ова е организиран криминал и трагедија, дали 45 луѓе живи из...

Историја

News image

Македонска федеративна организација

Македонската федеративна организација, позната како Македонска федеративна револуционерна организаци...

Иселеници

News image

ЊУЈОРК – ГРАДОТ НА ЖИВЕЕЊЕТО НА георги (ЏОРЏ) томов - i ДЕЛ (7)

Денес Њујорк е најголем центар на американската меѓунаро...

Култура и туризам

Фељтон

News image

ГОЛЕМАТА БИТКА ЗА ГРАДОТ ТИР И ЗНАЧАЈОТ ЗА ИДНИНАТА НА ОСВОЈУВАЊЕТО НА АЗИЈА ЗА АЛЕКСАНДАР (10)

Во ова продолжение за читателите на порталот „Македонска нација“ ќе  претставим...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.