Среда, 22 Септември 2021   
Александар Џеповски: Дали ќе се запалат со бензин Заев и Борисов зошто нема Бугари во Македонија а има Македонци во Бугарија?
1Dzeposki Александар Џеповски
 
Едно е сигурно, треба двајцата самите и самоиницијативно да се запалат, нека одберат каде сакаат ... во Скопје, Софија или Муртино, сеедно. Ако треба и ќе организираме 500 или 1000 литри бензин, само да биде атрактивно. 
 
Барање Бугари во Македонија или бугарски македонци па ете и македонски бугари е толку глупа работа што човек не знае дали да се крсти или да повраќа издувни гасови од грав. Ако има, како што има од било која друга нација не само во Македонија, туку и секаде, не сме Ние глупави да негираме и да се правиме слепи или смешни . Би рекле ете има и со среќа нека е, нема да одиме против Господ со лаги како во новокомпинарите земји Бугарија и Грција. Па дури и да има стотици илјади или пола милион и да имаме навистина бугарски корени, едно е сигурно не би се срамеле. Ама се срамиме од Црпко кој за пусти пари и браќата негови би ги направил најтопли браќа во ЛГТБ заедница. 
 
Во ова време на лаги, криминал и корупција како најсвето и ценето нешто преку Масонските филијали кога народите се поробени од темни и ѓаволски секти, најлицемерно е Заев и Борисов да земат стотици литри и да се запалат самите затоа што народот во Македонија и Бугарија кој е патем само еден ( со тапија Македонски ) трпи и ќе трпи многу. Дали нешто малку убавина виде народот од нив ? Демократијата нивна е местење избори и фалсификат резултати кои одат како урнек во Америка и го спроведува на своето население. 
 
Никогаш не било лесно ама овакво нешто немало никогаш и дното е пробиено до јадрото на земјата и лавата се крева нагоре на површина со епицентар Македонија. Народот има да одбере да ги покаже забите или да биде слуга на ѓаволот. 
 
Доколку ги прочитаат овие редови Зајко и Бојко, нека направат една услуга кон човештвото кое толку го уништуваат, НЕКА СИ СЕ ЗАПАЛАТ СО ДА РЕЧЕМЕ 50 ЛИТРИ БЕНЗИН ДВАЈЦАТА И АЈ СО ЗДРАВЈЕ. 
 
АМИН !!!
 

На прво место

News image

23 октомври - Ден на македонската револуционерна борба

23.октомври 1893 -  Во Солун е основана  Внатрешната Македонско-Одринска Револуционерна Ор...

Историја

News image

Македонија како римска провинција

Д-р  Иван Алексов ДОКУМЕНТИ ЗА МАКЕДОНИЈА И МАКЕДОНЦИТЕ (од праисторијата до почетокот на 21 ...

Иселеници

News image

КОЈ Е ФОЛКРОРИСТОТ георги (ЏОРЏ) томов? (2)

Уметничкиот директор и кореограф на ансамблот “Томов” - ...

Култура и туризам

News image

ДЕЛ ОД ЖИВОТНАТА ПРИКАЗНА НА ИСЕЛЕНИКОТ ПЕТАР СТАМАТОВ ОД СМИЛЕВО (2)

ИСЕЛЕНИЧКАТА ФОНДАЦИЈА „ПЕТАР СТАМАТОВ“ НА УКИМ 

Фељтон

News image

ПОЧЕТОЦИТЕ НА ОСВОЈУВАЊАТА НА АЛЕКСАНДАР III МАКЕДОНСКИ (ВЕЛИКИ) – (5)

 Почетоците на освојувањата на Александар Македонски (Велики) се особено потенц...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.