Среда, 11 Август 2021   
Александар Џеповски : Пожарите и бугарското фијаско причина за пораз на СДС на следните избори !?

1Dzeposki Александар Џеповски

Ако и после овие последни збиднувања народот Македонски не земе вили и секири па на боксови и клоци да ги исфрли во септичка јама СДС засекогаш како трајно место, тогаш народот нека си ги земе и чува да им бидат " вечни владетели " и судбина до оној свет, а и таму да си ги слават. 

Културниот шок на Македонците од видената Австриска помош е всушност слепа фатаморгана. 

Ако Груевски за блиндиран мерцедес како заштитно средство при возење на големи личности при посета на Македониија. патем за релативно мала цена од 600 000 евра беше распнат на крст и наклеветен дека е негов во пакет со халуцинирани украдени 5 милијарди евра, тогаш имам јас лично прашање до тие и сите културно шокирани Македонци : Колку кошта целата опрема пожарникарска на австријците донесена во Македонија ? Дали е само 1000 евра или преку 5 милиони евра а во самата Австрија повеќе од милијарда евра кошта опремата на пожарникарите ? 

Вие како злобници, народе Македонски, со СДС треба да им речете таа опрема од 5 милиони што ја донеле - колку Тамари има во таа нивна опрема ? Важно ви беше дека стариот ФАП беше доказ како оваа влада СДС убаво ве гледа и ви ги одгледа сите Тамари ама во нивни џеб !!!! Западот кога гледа дека нешто се купува, благословува а не спомнува Тамари кои во нивните земји ги има по илјадници на ден. Затоа гледајте далекусежно и плачете, молете и барајте го Грујо или некој како него. 

Голема трагедија е оној љубовџија на лични шофери Димитров кој ете ги спомна Бугарите како големи спасители со двајца без тројца пожарникари а Србите ги игнорира. До сега на сите наши несреќи кога имавме поплави, пожари, земјотреси ... Србите први доаѓале и ќе доаѓаат како што и Ние истото го правиме за нив. Бугарите само први не признаа за независност мислејќи дека им падна секирата во 

мед и си помислија готово - Македонија ќе ја дрпнеме за да се оствари Санстефанскиот сон. 

Сите овие пожари, бугарската клептоманија како и ковидиве се резултат на биолошка војна наметната од партнерот на СДС, ѓаволската секта. УДРИЈА ПО НАРОДИТЕ,

СЛОБОДАТА И ЧОВЕЧКОТО ДОСТОИНСТВО НО НАЈМНОГУ УДРИЈА НА МАКЕДОНИЈА. ЕДЕН ДЕН ИМА ДА ЗАВРШИ СЕ АМА АКО И ТОГАШ НЕ ВИ ДОЈДЕ ПАМЕТОТ МАКЕДОНЦИ, ДАЛИ ГОСПОД ЌЕ НИ ДОЗВОЛИ ДА ЈА ВОДИМЕ МАКЕДОНИЈА ИЛИ ДРУГ ЌЕ ЈА ВОДИ И УПРАВУВА ? НИКОЈ ДРУГ ОСВЕН ТОЈ ЛИЧНО. 

АМИН !!! 

 

На прво место

Историја

News image

Христо Узунов

Роден е во Охрид, на 22 февруари 1878 година во Охрид. Уште како ученик на Солунската егзархиска гим...

Иселеници

News image

Зошто изумираат јазиците

Историскиот развој на светските јазици е приказна за себе ...

Култура и туризам

News image

Легенди од Кратово и Кратовско

Гаѓан камен На 24 километри западно од Кратово, во непосредна близина на познатиот археолошки локал...

Фељтон

News image

ПОЧЕТОЦИТЕ НА ОСВОЈУВАЊАТА НА АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ (ВЕЛИКИ) (4)

Александар пресметал дека со една изненадувачка демонстрација на сила, би можел да...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.