Среда, 07 Април 2021   
Александар Џеповски : Парите од 10.000 евра за починат од корона ги дели Бојко со владата на Македонија

1Dzeposki Александар Џеповски

Поточно само со неколкумина од најтесниот врв на владата. 

Колку од тие на кои им умреле некој од фамилијата има добиено од тие 10.000 евра кои законски им припаѓа најмалку 30 до 40 % ? Ни еден !!! 

Каде одат тие пари и кој има контрола каде се влезени, на која банка, сметка и кој сноси одговорност ? Во секоја земја па еве и во Австралија се знае до последна цента кој колку примил и кои бенефиции ги имаат како екстра од најблиските во фамилијата. 

Од овие причини или народски кажано од пуста пара проклета, некој намерно замижува на нормалното лекарство и правилната процедура на лечење од Ковидот. Но најморбидно е што на ПЦР стапчињата има примероци од некој си оксиди познати како ИПЕРИТ - боен  отров забранет со женевската конвекција кој ја напаѓа плуќата и после неколку саати или денови поединецот умира поради тоа што не може да диши воздух. 

Сите болни дијабетичари се убиваат на едноставен начин со давање дупла доза повеќе на инсулин и антибиотици наместо преполовено и тоа помалку. Најтрагично е што сите овие инструкции се наводно од СЗО или тотални наредби, па сите медицинари и Доктори спремни се да те фатат за гуша ако им контрираш. Нема ниту еден дијабетичар преживеан а низ светот се преку 35 % преживеани. 

Но да се вратиме на темата и насловот, сите тие пари кои ги дава СЗО како надоканада, мора некаде да се уплатат а таквите пари ако влезат во Македонија еден ден опозицијата ќе праша кога ќе дојде на власт. Затоа најлесно решение е парите кај Бојко па делење на што помалку делови па на крај од краиштата кој ги шиша умрените и нивните фамилии.

Профитот е тука многу важен и ни останува само дали некој има замешан од 

Калето, сегашен или поранешен батка со тапија. Ќе дознаеме сега или покасно, со гаранција. 

Овој текст го посветувам на сите Македонци кои според мене се убиени со Ковид од мастермајд  ЕУ и НАТО преку ЦИА и МИ6. Никакви Кинези ниту лилјаци имаат некаква врска со Ковидот.

Дип стејтот со сите нивни секти се одговорни за овој вирус со кој сакаат да го намалат населението низ светот па ако не успее толку многу имаат десет пати поубиствен вирус според изјавата на Бил Гејтс. 

 ДА СЕ НАДЕВАМЕ ДЕКА ГОСПОД ЌЕ ИМ НАПЛАТИ ЗА СЕ НА ОВИЕ ЃАВОЛСКИ МАФИЈАШКИ СЕКТИ А ВОЕДНО ДА НИ ДАДЕ ГОСПОД СИЛА КАКО НАЈБРЗО ДА ГИ СОТРЕМЕ И УНИШТИМЕ НИВ КОИ ПОВЕЌЕ НЕ СЕ ТРПАТ И МОРА ДА СЕ КРЕНЕМЕ ПРОТИВ НИВ ЗАТОА ШТО ТИЕ СЕ САМО 1 % А НИЕ СМЕ 99 %.

ОДИМЕ ХРАБРО И РЕШИТЕЛНО ТИЕ ДА ГИ ИСТРЕБИМЕ. 

АМИН !!! 

 

На прво место

News image

СДСМ е истото старо транзиционо лице

Лукаревска која ги штити фирмите на Заеви, Николовски кој наместо криминал брка путер и Филипче ...

Историја

News image

Македонското знаме во традиционалната црвено жолта боја

  Традиционалната црвено-жолта боја постојано се сретнува во македонските симболи. По завршу...

Иселеници

News image

ДЕЛ ОД ОБРАЗОВНИТЕ И ОПШТЕСТВЕНИТЕ КАДРИ ОД ЉУБОЈНО - ДЕЛ I (7)

За Љубојно се карактеристични едукативните процеси. Тоа ...

Култура и туризам

News image

На Каменот од Розета карактеристики на битолскиот говор

И античките Македонци, како битолчани денес, не ги членувале именките со гласот „т“ на крајот. Ова г...

Фељтон

News image

ШТО ПИШУВААТ ИСТОРИЧАРИТЕ НА ДЕЛА ЗА АНТИЧКА МАКЕДОНИЈА? (10)

Главната цел на делото (книгата “Венети, Првите градители на Европската заедница”)...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.