Среда, 12 Август 2020   
Александар Џеповски : ПОМАГАЈ БОЖЕ ПРЕД ДА ТИ СЕ РАСТУРИ СТАДОТО

DzeposkiАлександар Џеповски

ПОМАГАЈ БОЖЕ ПРЕД ДА ТИ СЕ РАСтУРИ СТАДОТО

Дали Нас Македонците ни треба Премиер или голем стап?

Па да земе некој или Горниот со стап да не тепа се додека не ни дојде паметот па тогаш да имаме Премиер!

Оваа трагикомедија е возможна само кај Нас Македоците. Никој до сега не праша дали тој што се нуди за Премиер е добар човек кој ќе донесе барем некоја достојна живеачка за сите и правда од криминалците и сите рекети. Сите одма реагираат зошто Албанец, зошто овој, оној и крај нема. 

Од мое лично искуство, неколку пати кога сум бил во ситуација да ми треба финансиска  помош или било кој друг проблрм, секогаш без збор со големо достоинство и почит сум добивал од Албанци и она најчовечкото - треба ли уште и вратата ти е секогаш отворена кај нас за било што.

Како сум поминал кај нашите?

Сум им помогнал многу од сите страни и аспекти а за возврат позади грб ме оговараа дека сум будала, пијаница, коцкар и дури поради презимето Џеповски ме правеа дека сум од Шутка и роднина на Есма Реџепова. Сето тоа со насмевка го преживеав. 

Прашањето и проблемот со Премиер е поголемо и премногу болно за сите Нас затоа што не знаеме како да истраеме и работиме плански и со подобар коефициент на култура. Не е важно кој е Премиер,туку што нуди и со кои механизми ќе го вратиме на колосек ако и малку скршне од патот на ветеното.  

Единствено нешто што ни преостанува е да ни дојде памет и да избереме нешто реално добро за сите, Да му се погоди на секој еден нема шанси и мораме да голтаме и кнедли ако е во интерес на сите воопшто а не за свој џеб. Се разбира, без криминалци, рекетари и луѓе со нечист образ. 

Многу пати сме читале во историјта колку Македонскиот народ бил предаден и продаден заради лични интереси, од внатрешни и надворешни предавници и колку пати нашата татковина била фрлена на колена, но сепак секогаш станувала цврсто на нозе!

МАКЕДОНИЈА ИЗДРЖАЛА МНОГУ ПОСЛЕДНИВЕ НЕКОЛКУ ИЛЈАДА ГОДИНИ ПА ЌЕ ГО ИЗДРЖИ И ОВА ШТО ПОМЕЃУ СЕБЕ ЌЕ СЕ ИЗЕДЕМЕ И НЕ ЗНАЕМЕ ДА СЕ ОБЕДИНИМЕ, СЕГА ЗА СЕГА. 

ПОМАГАЈ БОЖЕ ПРЕД ДА ТИ СЕ РАСУРИ СТАДОТО

АМИН !!!

 

На прво место

News image

БУГАРСКИТЕ ВЕСНИЦИ ОД 1905 ГОДИНА ЈА НАПАЃАЛЕ МАКЕДОНСКАТА НАЦИОНАЛНА ДЕЈНОСТ НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ

Во нашата јавност е малку познато дека, за разлика од денес, бугарските весници од околу илинденск...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (72)

Македонскиот народ се соочува со огромни притисоци и со оваа марионетска власт предводена од лидер...

Иселеници

News image

БОГАТО МИНАТО И СЕГАШНОСТ НА ДРЕВНАТА МАКЕДОНСКА ЗЕМЈА (3)

Во 2020 година се навршија 55 години од осветувањето на ...

Култура и туризам

News image

МАНИФЕСТАЦИЈАТА „ЈУГОСЛАВИЈА ВО ЧЕСТ НА СВ. КИРИЛ“ ВО РИМ ВО 1979 ГОДИНА - ДЕЛ I (23)

ЕДИНАЕСЕТТО ПОКЛОНЕНИЕ ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО ВЕЧНИОТ РИМ 

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (39)

  ХЕСПЕРИДИНИТЕ ГРАДИНИ

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.