Среда, 12 Февруари 2020   
Зошто СДС се плаши и мора да се плаши од Рашела Мизрахи?

DzeposkiАлександар Џеповски

Зошто СДС се плаши и мора да се плаши од Рашела Мизрахи?

Па има нешто тука, не може така случајно да е сета ова омраза кон неа. 

До сега комуњарите можеа да не прават сите будали и да не убедуваат дека магарето лета, сето тоа со помош на "високо цивилизирани" западњаци и натовци кои си ја тераат агендата за уништување на Македонскиот полуостров со цел тие да владеат вечно. 

Ептен ја претераа со медцесесот на Грујо кој сега го употребува Црпко, па со 5 милијарди нели „опљачкани“ евра од Грујо... се така до рекет не е рекет, сите криви Црпко невин, црното е бело а криминалци се патриоти а патриоти криминалци... сето тоа со благоспов од децата на ѓаволот. 

Арно ама, се наденаа на колец од Рашела Мизрахи.

Сите нивни финти и навреди не поминува кај една многу важна страна-ЕВРЕИТЕ.

Кој кажува и едно зборче против нивни човек, ќе го крка најдебело. Го собираат Евреите гневот кон СДС од времето кога издадоа тајни за соработка на Мосад и нашата служба, а капакот е сега Рашела.

Доколку Црпко и СДС се занесуваа дека Америка ги подржува нив, сега ќе научат на нивна голема штета кој ја командува Америка и кој влијае врз нив. 

Тричко и Димитров се толку мизерни и ниски, така да може да се очекува ударот да падне во нив, а СДС како партија никогаш повеќе да не постои. Лекција што ќе треба да биде пример насекаде низ светот. Запомнете го ова да не се пожалите дека не ви беше речено. 

Трагедија и самоубиство од заседа е кога поедници од партија губат контрола и шират омраза и антисеметизам а лидерот е изгубен во криминалите и туркање на закони да се заштити доживотно и да биде криминалец до 101 и назад, наместо да се извинува и превзеде мерки во плукнатата и омразена кај народот партијата му мизерна.

Уште помизерна е амбасадорката која за да го чува преспанскиот глуп договор, не го контролира муртинскиот феудалец и ја расипува калимерата со нејзните газди и нарачители на апокалипсата непожелна. 

ЕДНА Е МАКЕДОНИЈА И ЌЕ ГИ УНИШТИ СИТЕ КРИМИНАЛНИ ЗАКОНИ НА ЦРПКО СО ЕДЕН ПОТЕГ - ИМА РАЗЛИКА ОД МАКЕДОНИЈА И „С“ МАКЕДОНИЈА И ВРАЌАЊЕ НА ЗАКОНИ ПО СТАРО ОД ПРЕД 27 АПРИЛ КАКО РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА.

СЕ’ Е НЕЗАКОНСКИ ОД ПРВИОТ МОМЕНТ СО „С“ И СИТЕ ИМА ДА ОДГОВАРААТ.

МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА. 

АМИН !!! 

 

На прво место

News image

Системот во Република Македонија колабира

Срамно е да се излезе на прес конференција и да се тера гол популизам на грб на граѓаните

Историја

News image

Русинот Бурич од Историската Конференција на Малта 1989: Без Македонизмот паѓа и целата цивилизација!

Осврт кон делото на рускиот мислител Владимир Бурич базиран на разговорите водени со него од макед...

Култура и туризам

News image

ОСТАНИ ДОМА - ЗА ТЕБЕ, ЗА НАС

ОСТАНИ ДОМА -  ЗА ТЕБЕ, ЗА НАС ЗА ТАТКОВИНАТА, ЗА ЧОВЕШТВОТО Мини-есеј: Марија Емилија Кукуба...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (14)

VI ДРЕВНА МАКЕДОНИЈА ВО ПРАИСОТИРСКИОТ ЕГЕЈ (ДЕЛ IV)

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.