Среда, 22 Јануари 2020   
Секоја чест Живко Пејовски и Restaurant Macedonia Berlin!

 Фотографија на Robert Klenkoski.

Роберт Кленкоски
 
Секоја чест Живко Пејовски и Restaurant Macedonia Berlin! #БојкотКадино#boykottkadino#БојкотСеверна
 
Македонскиот ресторан „Macedonia" ја одбил понудата на Љупчо Николовски од 6.000 евра за промовирање на Северџанија на саемот за земјоделство и храна „Зелена недела" во Берлин.

Сопственикот Живко на овој традиционален ресторан, кој ја промовира нашата традиционална македонска кујна, вина, ајвар итн. ја одби понудата, иако беше поддржан од министерот со 6.000 евра за промовирање на Северџанија.

Северџанците сепак најдоа претставник кој не се срами да ги промовира своите кори за Бурек и Северџанија во Берлин.

Министерот да ги инвестираше 6.000 евра во земјоделството и ги поддржуваше земјоделците во Македонија, ќе имавме барем еден задоволен земјоделец и немаше да се срамиме од северниот Бурек.

Сигурен сум дека никогаш нема да купам производ од компанијата КАДИНО а продавниците каде што се продаваат нивните производи ќе ги заобиколам!

Исто така, би сакал да изразам голема почит кон Живко и со задоволство ќе седам и во иднина во неговиот прекрасен ресторан Македонија во Берлин.

Бурек политичари, бурек држава! Никогаш северна, само Македонија!

Споделете, заобиколете ги производите на КАДИНО и посетете го Ресторанот Македонија во Берлин.

 

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (72)

Македонскиот народ се соочува со огромни притисоци и со оваа марионетска власт предводена од лидер...

Иселеници

News image

БОГАТО МИНАТО И СЕГАШНОСТ НА ДРЕВНАТА МАКЕДОНСКА ЗЕМЈА (3)

Во 2020 година се навршија 55 години од осветувањето на ...

Култура и туризам

News image

МАНИФЕСТАЦИЈАТА „ЈУГОСЛАВИЈА ВО ЧЕСТ НА СВ. КИРИЛ“ ВО РИМ ВО 1979 ГОДИНА - ДЕЛ I (23)

ЕДИНАЕСЕТТО ПОКЛОНЕНИЕ ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО ВЕЧНИОТ РИМ 

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (39)

  ХЕСПЕРИДИНИТЕ ГРАДИНИ

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.