Понеделник, 06 Септември 2021    PDF Печати Е-пошта
ВМРО-ДПМНЕ е партија која не ги дели граѓаните на национална, религиска или било каква друга основа

1Zaev903

СДСМ може да лаже колку сака, ВМРО-ДПМНЕ обединува, поделбите на народот не им поминуваат

СДСМ може да лаже колку сака, ВМРО-ДПМНЕ обединува, поделбите на народот не им поминуваат.

ВМРО-ДПМНЕ е партија која не ги дели граѓаните на национална, религиска или било каква друга основа. Сите се граѓани на Македонија и сите имаат исти права и обврски. СДСМ е таа која ги дели граѓаните на граѓани од прв и граѓани од втор ред.

Граѓани од прв ред се сите луѓе на Заев, бизнис партнерите на Вице, финансиерите на СДСМ, и една тесна клика функционери за кои не важи закон.

Граѓани од втор ред се сите луѓе на Македонија кои чесно си го заработуваат својот леб, водат фирми прописно, плаќаат данок, работат за плата, сите кои ја обработуваат земјата, учителите и лекарите. Граѓани од втор ред се сите кои се обесправени пред системот, на сите на кои им се бараат врски за да добијат некоја работа пред државните органи, на сите на кои им бараат мито, тоа се луѓето кои се угнетени од овој систем.

СДСМ ги подели луѓето на привилегирани и потчинети. СДСМ е сржта на поделбите.

Време е да ставиме крај на поделбите. Време е за Македонија за сите луѓе.

 

На прво место

Историја

News image

Христо Узунов

Роден е во Охрид, на 22 февруари 1878 година во Охрид. Уште како ученик на Солунската егзархиска гим...

Иселеници

News image

Зошто изумираат јазиците

Историскиот развој на светските јазици е приказна за себе ...

Култура и туризам

News image

Легенди од Кратово и Кратовско

Гаѓан камен На 24 километри западно од Кратово, во непосредна близина на познатиот археолошки локал...

Фељтон

News image

ПОЧЕТОЦИТЕ НА ОСВОЈУВАЊАТА НА АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ (ВЕЛИКИ) (4)

Александар пресметал дека со една изненадувачка демонстрација на сила, би можел да...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.