Понеделник, 06 Септември 2021    PDF Печати Е-пошта
Заев го изгуби членството, затоа му требаат робијашите на слобода да му го ублажат поразот на избори

2288717

Власта на Заев дозволува лица осудени за криминал наместо во затвор да хараат низ Македонија. 

Последниот случај со осудениот за „Рекет“, кој наместо на отслужување на казна учествуваше во сообраќајна несреќа со фатални последици, само покажува дека во Македонија со Заев нема право. И не е само тој, десетици други робијаши се на слобода. Заев наредува, судот ги ослободува, АНБ и МВР ги штитат. 

Целта на ослободување на робијаши пред избори е јасна, истите да му помогнат на Заев да го ублажи поразот. 

Робијашите треба да заплашуваат, уценуваат, поткупуваат граѓани. Членството и коалициските партнери го напуштаат Заев и затоа му требаат робијашите на терен.

Очигледно криминалецот Заев се опкружи со такви како него. Сликата за мафијата на власт и нејзината коалиција со подземјето се официјализираа.

 

На прво место

Историја

News image

Христо Узунов

Роден е во Охрид, на 22 февруари 1878 година во Охрид. Уште како ученик на Солунската егзархиска гим...

Иселеници

News image

Зошто изумираат јазиците

Историскиот развој на светските јазици е приказна за себе ...

Култура и туризам

News image

Легенди од Кратово и Кратовско

Гаѓан камен На 24 километри западно од Кратово, во непосредна близина на познатиот археолошки локал...

Фељтон

News image

ПОЧЕТОЦИТЕ НА ОСВОЈУВАЊАТА НА АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ (ВЕЛИКИ) (4)

Александар пресметал дека со една изненадувачка демонстрација на сила, би можел да...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.