Среда, 01 Септември 2021    PDF Печати Е-пошта
Што крие најбогатиот градоначалник на Балканот во најсиромашниот главен град на Балканот?

109453

Кој е рецептот како се стига до 4 стана, хациенда во Маврово и зграда во Тафталиџе?

ЈО да отвори случај за потекло на имотот на Шилегов! Кој е рецептот какo се стига до 4 стана  хациенда во Маврово и зграда во Тафталиџе?!

Како со обична чиновничка плата од 1.000 евра Шилегов доаѓа до милионски имот, и станува најбогат градоначалник на Балканот?!

Шилегов да го каже рецептот како до 4 стана, цела зграда во Скопје и хациенда во Маврово.

Граѓаните цел живот работат за еден стан или куќа, а Шилегов за краток период стекнал имот за кој на секој друг граѓанин ќе му требаат неколку животи.

Што крие најбогатиот градоначалник на Балканот во најсиромашниот главен град на Балканот?

Дали зградата на Шилегов е градена од работници од јавните претпријатија со кои раководи Шилегов?

Дали зад милионскиот имот се кријат злоупотреби на јавни добра?

ЈО веднаш да отвори истрага и да го испита потеклото на имот на Шилегов.

Тик так... Петре времето полека ти поминува. Време е за одговори, а и за одговорност.

 

На прво место

Историја

News image

Христо Узунов

Роден е во Охрид, на 22 февруари 1878 година во Охрид. Уште како ученик на Солунската егзархиска гим...

Иселеници

News image

Зошто изумираат јазиците

Историскиот развој на светските јазици е приказна за себе ...

Култура и туризам

News image

Легенди од Кратово и Кратовско

Гаѓан камен На 24 километри западно од Кратово, во непосредна близина на познатиот археолошки локал...

Фељтон

News image

ПОЧЕТОЦИТЕ НА ОСВОЈУВАЊАТА НА АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ (ВЕЛИКИ) (4)

Александар пресметал дека со една изненадувачка демонстрација на сила, би можел да...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.