Понеделник, 16 Август 2021    PDF Печати Е-пошта
За разлика од кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ, досега презентираните кадри на СДСМ се корумпирани, потрошени и докажани неработници

lokalni-izbori-vmro

Им благодариме на СДСМ што потврдија и јавно признаа дека кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ се нови и некомпромитирани

Им благодариме на СДСМ што јавно признаа дека кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ се нови и некомпромитирани луѓе кои што ќе ја добијат целосната поддршка од граѓаните.

Кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ на наредните локални избори ќе понудат реална, остварлива програма која ќе биде креирана заедно со граѓаните.

За разлика од кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ, досега презентираните кадри на СДСМ се корумпирани, потрошени и докажани неработници.

Стари и истрошени кадри кои што единствено ги интересира да доделат по некој тендер на нивни блиски фирми и кадри кои што се целосно во одбрана на криминалот на фамилијата Заеви.

СДСМ го кандидираше најнеспособниот градоначалник кој што до сега го имало Скопје, Петре Шилегов. Го нема тунелот под Кале, ништо од продолжувањето на булеварите „Илинденска“ и „Борис Трајковски“.

Како нови лица СДСМ се обиде да ги промовира до сега докажаните неработници како Филип Темелковски, Велимир Смилевски, Сашко Николов, Костантин Георгиевски.

СДСМ за свој кандидат го кандидираше и Ацо Велковски од Лозово. Човекот кој што ги малтретираше своите вработени, а избрка од работа и бремена жена.

Вакви луѓе не заслужуваат доверба, и граѓаните тоа добро го знаат. Казната за криминалците и неработниците ќе дојде на 17-ти октомври, кога СДСМ и нивните кандидати ќе доживеат катастрофален пораз.

 

На прво место

Историја

News image

Христо Узунов

Роден е во Охрид, на 22 февруари 1878 година во Охрид. Уште како ученик на Солунската егзархиска гим...

Иселеници

News image

Зошто изумираат јазиците

Историскиот развој на светските јазици е приказна за себе ...

Култура и туризам

News image

Легенди од Кратово и Кратовско

Гаѓан камен На 24 километри западно од Кратово, во непосредна близина на познатиот археолошки локал...

Фељтон

News image

ПОЧЕТОЦИТЕ НА ОСВОЈУВАЊАТА НА АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ (ВЕЛИКИ) (4)

Александар пресметал дека со една изненадувачка демонстрација на сила, би можел да...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.