Петок, 13 Август 2021    PDF Печати Е-пошта
Дезертерот Зоран Заев 5 дена одмара на плажа во соседството, додека во цела Македонија има шумски пожари.

1VMRO nova

Дезертерот Зоран Заев 5 дена одмара на плажа во соседството, додека во цела Македонија има шумски пожари.

Во ек на најголемите пожари што ја имаат зафатено нашата држава, каде што имаше опасност и за животите на граѓаните, криминалецот Зоран Заев си замина на одмор. За потоа маркетиншки да се врати од плажите на нашиот јужен сосед, да се слика и замине за да си го дозаврши одморот.

Безчуствителност и тотална одлепеност од реалноста, два дена глумеше жртва и грижливост за потоа повторно да го снема.

Додека пола влада на чело со дезертерот, во прогласена кризна состојба одмараше на плажите во соседството, пожарите во Македонија ги гаснеа доброволци од други земји, заедно со локалното населени.

Да не беше солидарноста на нашите пријатели од неколку земји сега ќе имавме двојно поголеми штети.

Изгореа илјадници хектари шума, имоти и домови на граѓаните, а власта на СДСМ мува не ја лази.

Толку се неспособни што не успеаја две години да ги сервисираат авионите за гаснење на шумски пожари. Со денови без никаква координација и со целосно задоцнета реакција изгореа илјадници хектари шума во Малешевијата.

Зоран Заев се уште им се нема извинето на македонските граѓани за неспособноста за справување со шумските пожари. Граѓаните се уште чекаат одговорност за овој хаос во кои не донесе оваа власт, а одговорност за овој хаос мора да има.

 

На прво место

Историја

News image

Христо Узунов

Роден е во Охрид, на 22 февруари 1878 година во Охрид. Уште како ученик на Солунската егзархиска гим...

Иселеници

News image

Зошто изумираат јазиците

Историскиот развој на светските јазици е приказна за себе ...

Култура и туризам

News image

Легенди од Кратово и Кратовско

Гаѓан камен На 24 километри западно од Кратово, во непосредна близина на познатиот археолошки локал...

Фељтон

News image

ПОЧЕТОЦИТЕ НА ОСВОЈУВАЊАТА НА АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ (ВЕЛИКИ) (4)

Александар пресметал дека со една изненадувачка демонстрација на сила, би можел да...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.