Петок, 23 Јули 2021    PDF Печати Е-пошта
СДСМ наместо да се радува на штелувани анкети од Андреј Рајчев, нека почне да се соочува со реалноста дека во октомври ги очекува страшен дебакл

1VMROnova

СДСМ како партија на власт речиси пет години, падна на тоа ниво да потплаќа за измислени анкети, само да го задоволи сопственото членство кое не верува во политиките на Заев.

Јасна е поврзаноста помеѓу Зоран Заев и Андреј Рајчев, инаку човекот кој е прв иницијатор и двигател на проектот за Бугарски универзитет во Скопје, но сепак граѓаните точно знаат кои луѓе се директно одговорни за мракот кој ја зафати Република Македонија изминатите пет години.

Кога еден Андреј Рајчев, Бугарин кој ги има најрадикалните ставови во однос на Република Македонија шурува со Зоран Заев, тогаш јасно е дека Заев е спремен да му овозможи се што не можат ниту бугарските политичари. Токму оттука произлегува и оваа штелувана анкета, која што не им западна во око ниту на најтврдокорните во СДСМ.

Зоран Заев иако на неколку пати велеше дека ќе ја поддржи Резолуцијата, сега гледаме зошто всушност не сака да се изгласа. Тој е директен противник и негатор на македонската нација и македонскиот јазик.

Граѓаните на Република Македонија точно знаат кои луѓе ја растураат и ништожат државата, а кои ќе ја застанат на нозе и ќе ја направат повторно достоинствена и горда држава.

Уште само три месеци, а потоа СДСМ и Зоран Заев ќе се соочат со болната вистина дека започнува нивниот пад.

На 17-ти октомври, анкетите ќе покажат нешто сосема поинакво, а тоа е победа на ВМРО-ДПМНЕ.

Време е за Македонија за сите луѓе!

 

На прво место

News image

За локалните избори – и по нив

Како се наближуваат локалните избори и влегуваме во нивната претпоследна фаза, пред са...

Историја

News image

Билтенот „Лист на ВМРО-ДПМНЕ“

Со своето неколку месечно постоење ВМРО-ДПМНЕ се афирмира како авангардна национална и демократска п...

Иселеници

Култура и туризам

News image

ДЕЛ ОД СУДБИНАТА НА МАКЕДОНСКИТЕ ПРОГОНЕТИ ДЕЦА – БЕГАЛЦИ (21)

Дo 1959 година, Грциjа преземала екстремни мерки да ги затвори своите граници со Албаниjа, Jугосла...

Фељтон

News image

АЛЕКСАНДАР III МАКЕДОНСКИ ВО ДЕЛОТО „ИСТОРИЈА НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ОД АНТИЧКИОТ ПЕРИОД ДО ДЕНЕС“ (1)

Тоа е дело на „Македонска искра“, Скопје, 2008, на 500страници, на македонски јази...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.