Сабота, 30 Мај 2020    PDF Печати Е-пошта
Рашела Мизрахи: Вие сакате да глумите граѓани на светот, а ние да стоиме горди Македонци

8339

Вие сакате да ја разнебитите земјата што ве одранила од колевка, а ние ја благословуваме.

За вас гробовите на нашите предци се минато кое треба да исчезне, а нам ни се свети и бесмртни.

Вие велите дека сте модерни и авангардни, а всушност ви недостасува патриотско воспитание.

Ние сме ,,обични” и ги почитуваме традиционалните вредности.

Вие правите сѐ за децата да заминат од овде, ние сѐ за да им дадеме живот дома.

Вие носите камшик за тишина, а нас крвта ни зоврива штом чуеме зурли и тапани.

Вие носите омраза и осуди за сопствениот народ, а ние непокор кон таквите како вас.

Ние знаеме колку сме силни.

Вие сонувате за земја под туѓо небо, а ова е земја на сонцето.

Засрамете се!

Македонија вечна!!!

10144

 

На прво место

News image

Мицкоски: На 15 јули сите заедно, единствени да им покажеме како се сака Македонија, и да ставиме крај на криминалот и р

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од Делчево рече дека на 15 јули одлучуваме во какв...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (61)

Милче Милошевски денес е пензионер кој од детство другарува со Маноил Мане Јаковлевски. Нивното др...

Иселеници

News image

МАКЕДОНИЈА ЗАЛУЖУВА ПОДОБРА СУДБИНА ОД ОВАА ШТО ЈА ИМА СЕГА

МАКЕДОНИЈА ЗАЛУЖУВА ПОДОБРА СУДБИНА ОД ОВАА ШТО ЈА ИМА СЕГ...

Култура и туризам

News image

Настанување на селото Лазорополе и потеклото на неговите жители

Лазорополе за прв пат се споменува во Кодиката (книгата на дарители) на манастирот Слепче, во вторат...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (28)

ПОТЕРА ПО АРГОНАУТИТЕ И НИВНОТО ВРАЌАЊЕ – ДЕЛ I Кога Јасон и Медеја дошле на брод...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.