Понеделник, 04 Јуни 2018    PDF Печати Е-пошта
СДСМ е катастрофа во секој поглед
Јоци до Заев: СДСМ е катастрофа, ако ВМРО-ДПМНЕ собра волку народ по една година, колку ли ќе собере следната пролет?

Јоци до Заев: СДСМ е катастрофа, ако ВМРО-ДПМНЕ собра волку народ по една година, колку ли ќе собере следната пролет?

Ако ВМРО-ДПМНЕ собра волку народ по една година власт на Заев, и тоа на митинг кој воопшто не беше најавуван долго и бомбастично, а нема на повидок ни никакви избори, се прашувам колку ќе собере следната пролет, напиша новинарката Јорданка Ивановска-Јоци на својот Фејсбук профил.

-Она исто ВМРО, чии функционери, секој втор ден се по судови. Заеву, сам си го бараше.

Име, закони за двојазичност, менување на истории, Устав, вработување на багра, неработење, делење места на морони, непотизми, фамилијарни бизниси, делење тендери, мендери, излитени пароли… Пројдоа деновите кога се „возеше“ на режим.

Пројде филмот за режим кај народов.

Ако. СДСМ е катастрофа во секој поглед. Ти си имаш поголем проблем всушност со оние кои те донесоа на власт, меѓу нив и јас. Само ти верувај си на тоа анкетите ,,а-ла Груевски”.

Ти имаш проблем со неисполнување на ветеното и со шибицарење под маса. Тоа не проаѓа, му порача Јоци на премиерот Зоран Заев.

https://kurir.mk/makedonija/vesti/joci-do-zaev-sdsm-e-katastrofa-ako-vmro-dpmne-sobra-volku-narod-po-edna-godina-kolku-li-kje-sobere-slednata-prolet/

 

На прво место

News image

Кузеска нека им каже на пратениците од СДС да поддржат продолжување на важноста на пасошите предлог на ВМРО-ДПМНЕ

  Наместо да мудрува, Кузеска нека им каже на пратениците од СДС да поддржат продолжување на...

Историја

News image

Албанците од Македонија не се фински швеѓани-Драган Богдановски- 1997г.

Госпоѓа Елизабет Рен, финска државјанка од миноритетската шведска јазична група, бивша министерка за...

Иселеници

News image

АНСАМБЛОТ „ТОМОВ“ НА ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ ВО ЛЕИК ПЛЕСИД (14)

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „ТОМОВ“  НА СЛАВЕ КАТИН

Култура и туризам

News image

ПРОФ. Д-Р МОТОКИ НОМАЧИ ОД ЈАПОНИЈА – ПОЧИТУВАЧ НА ЈАЗИКОТ НА МАКЕДОНЦИТЕ ОД ЕГЕЈСКА МАКЕДОНИЈА

Професорот  Мотоки Номачи е истражувач на словенската лингвистика, на социолингвистиката и на...

Фељтон

News image

ДВЕ ДЕЦЕНИИ ОД ОСНОВАЊЕТО НА ФОНДАЦИЈАТА „АТАНАС БЛИЗНАКОВ“ (20)

ДЕЛ ОД ЖИВОТОТ НА АТАНАС БЛИЗНАЈОВ ВО МОНОГРАФИИТЕ НА СЛАВЕ КАТИН 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.