Среда, 05 Февруари 2020    PDF Печати Е-пошта
Повторно те сонив

Biljana 2Биљана Челик

Повторно те сонив

спокојна,сакана,тивка
Те сонив со твоите златни полиња
Во сни го почуствував опојот на свежината на твоите планини
Го сонив развигорот кој нежно те милува
Ја чув и мелодијата на изворот,шумот на реките и спокојот на езерата
Те сонив огреана со Македонско Сонце
Те сонив со мека прекривка од ѕвезденото небо
И, посакувам веќе да не те сонувам.
Посакувам повторно да те доживеам со твојата вистинска лика и личотија единствена моја МАКЕДОНИЈО.

Biljana 1

 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.