Култура и туризам
Среда, 04 Септември 2019 01:00    PDF Печати Е-пошта
ИЗРАЕЛ - ВЕТЕНАТА БИБЛИСКА ЗЕМЈА (6)

lsdh1

ПУСТИНСКИОТ ЖИВОТ – ДЕЛ ОД СЕКОЈДНЕВИЕТО

Повеќе...
 
Среда, 28 Август 2019 01:00    PDF Печати Е-пошта
ВО ДОЛНА ПРЕСПА КАКО ДОМА (11)

 tral1

ИСЕЛЕНИЧКИ СРЕДБИ ВО ДОЛНА ПРЕСПА

Повеќе...
 
Среда, 28 Август 2019 01:00    PDF Печати Е-пошта
ИЗРАЕЛ - ВЕТЕНАТА БИБЛИСКА ЗЕМЈА (5)

zemja1

ИЗРАЕЛ – ЗЕМЈА НА КОНТРАСТИ

Повеќе...
 
Среда, 28 Август 2019 01:00    PDF Печати Е-пошта
ПРАЗНИК НА МАЈКАТА НА ЖИВОТОТ

Golema Bogorodica

28/15. VIII. УСПЕНИЕ НА ПРЕСВЕТА БОГОРОДИЦА (ГОЛЕМА БОГОРОДИЦА)

Именден празнуваат: Марија, Мара, Марена, Марица, Марјан, Маријана...

Повеќе...
 
Среда, 28 Август 2019 01:00    PDF Печати Е-пошта
Во четвртрок на 29 август православните христијани во Македонија празнуваат два празници, Неракотворна икона Христова и Свети Јоаким Осоговски

Marko KitevskiПроф.Др. Марко Китевски

Повеќе...
 
Среда, 21 Август 2019 01:00    PDF Печати Е-пошта
СВЕТИ МАЧЕНИК СПАСЕ РАДОВИШКИ

Marko KitevskiПроф.Др. Марко Китевски

Повеќе...
 
Среда, 21 Август 2019 01:00    PDF Печати Е-пошта
ВО ОХРИД ПРОМОВИРАНО ДЕЛОТО „MACEDONIANS IN THE WORLD“ (МАКЕДОНЦИТЕ ВО СВЕТОТ) ОД СЛАВЕ КАТИН

lav

ВО ОХРИД ПРОМОВИРАНО ДЕЛОТО „MACEDONIANS IN THE WORLD“ (МАКЕДОНЦИТЕ ВО СВЕТОТ) ОД СЛАВЕ КАТИН

Повеќе...
 
Среда, 21 Август 2019 01:00    PDF Печати Е-пошта
ВО ДОЛНА ПРЕСПА КАКО ДОМА (10)

dhfb1

ИЛИНДЕНСКИТЕ ИСЕЛЕНИЧКИ СРЕДБИ ВО ЉУБОЈНО

Повеќе...
 
Среда, 21 Август 2019 01:00    PDF Печати Е-пошта
ИЗРАЕЛ - ВЕТЕНАТА БИБЛИСКА ЗЕМЈА (4)

kfls1

ДЕЛ ОД ИСТОРИСКИОТ РАЗВОЈ НА ИЗРАЕЛ

Повеќе...
 
Среда, 14 Август 2019 01:00    PDF Печати Е-пошта
Триумфални порти (арки) во Битола

Триумфални порти (арки) во БитолТриумфални порти (арки) во Битола

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

ИЗЛЕЗЕ ОД ПЕЧАТ ПРВИОТ БРОЈ НА СТОМАТОЛОШКОТО СПИСАНИЕ „JAADE“

ИЗЛЕЗЕ ОД ПЕЧАТ ПРВИОТ БРОЈ НА СТОМАТОЛОШКОТО СПИСАНИЕ „JAADE“ Стоматолошкото списание JAADE (Journ...

Историја

News image

ЗНАМЕТО Е СВЕТА РАБОТА

Македонското сонце изгравирано на ѕвоно во 1834 година, на коешто пишува: ☨ МАКЕДОНИА ✵- Мајстор ...

Иселеници

News image

Јавен повик од ДИК за пријава и увид во Избирачкиот список за дијаспората

Јавен повик од ДИК за пријава и увид во Избирачкиот спис...

Култура и туризам

News image

Чекори кон небото

Чекори кон небото, Виолета Сековска и други

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (8)

III ЕПИСТЕМОЛОГИЈА НА ОНОМАСТИКАТА НА ПАНОНИЈА (ДЕЛ VI) Во Делибатската пеш...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.