Култура и туризам
Среда, 29 Април 2020 02:00    PDF Печати Е-пошта
ПОКЛОНЕНИЈА ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО РИМ (2)

2.3

ДЕЛ ОД ЖИВОТОТ И ДЕЛОТО НА СЛОВЕНСКИТЕ ПРОСВЕТИТЕЛИ И СВЕТИТЕЛИ КИРИЛ И МЕТОДИЈ

Повеќе...
 
Среда, 22 Април 2020 02:00    PDF Печати Е-пошта
ПОКЛОНЕНИЈА ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО РИМ (1)

1k1

ДЕЛОТО „40 ПОКЛОНЕНИЈА ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ

ФИЛОСОФ ВО РИМ„ - ЕДНО ОД ЗНАЧАЈНИТЕ ИЗДАНИЈА

НА „МАКЕДОНСКА ИСКРА“

Повеќе...
 
Среда, 22 Април 2020 02:00    PDF Печати Е-пошта
Паул Базел (Тупурковски) – еден од основоположниците на МПЦ „Свети Климент Охридски“ во Торонто (5)

1p1

ДЕЛ ОД ВИСТИНАТА ЗА МАКЕДОНЦИ ОД ЕГЕЈСКА И ПИРИНСКА МАКЕДОНИЈА ВО ПУБЛИКАЦИЈАТА „МАКЕДОНСКИ ИСЕЛЕНИЧКИ МЕРИДИЈАНИ“ 

Повеќе...
 
Среда, 22 Април 2020 02:00    PDF Печати Е-пошта
БЛАГУЊО ДЕЈЧЕ ПОЖАРАНЧЕ

blagunja

БЛАГУЊА  ПОЖАРАНКАТА

Повеќе...
 
Сабота, 18 Април 2020 08:39    PDF Печати Е-пошта
МОЛИТВА
070 2
МОЛИТВА
Повеќе...
 
Среда, 15 Април 2020 02:00    PDF Печати Е-пошта
Георги (Џорџ) Бранов – активист во Македонската колонија во Канада и вљубеник во Античка Македонија (4)

001

ДЕЛ ОД ВИСТИНАТА ЗА МАКЕДОНЦИ ОД ЕГЕЈСКА И ПИРИНСКА МАКЕДОНИЈА ВО ПУБЛИКАЦИЈАТА „МАКЕДОНСКИ ИСЕЛЕНИЧКИ МЕРИДИЈАНИ“

Повеќе...
 
Среда, 15 Април 2020 02:00    PDF Печати Е-пошта
ЕРУСАЛИМ И ОХРИД - ГРАДОВИ НА ВЕЧНОСТА

katПишува: СЛАВЕ КАТИН

Повеќе...
 
Среда, 15 Април 2020 02:00    PDF Печати Е-пошта
И ВИРУСОТ ИМА ГРАНИЦИ САМО НЕ И СРЦЕТО НАШЕ

emiПразната улица на Њујорк Тајм сквер, 2020: covid-19 владее

Повеќе...
 
Среда, 08 Април 2020 02:00    PDF Печати Е-пошта
ДЕЛ ОД ИСТОРИЈАТА НА ЕВРЕИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА (37)

107

ЕРУСАЛИМ И ОХРИД - ГРАДОВИ НА ВЕЧНОСТА

Повеќе...
 
Среда, 08 Април 2020 02:00    PDF Печати Е-пошта
Д-р Лефтер Манче – вубеник во Македонија и естетски хирург од светски глас (3)

106

ДЕЛ ОД ВИСТИНАТА ЗА МАКЕДОНЦИ ОД ЕГЕЈСКА И ПИРИНСКА МАКЕДОНИЈА ВО ПУБЛИКАЦИЈАТА „МАКЕДОНСКИ ИСЕЛЕНИЧКИ МЕРИДИЈАНИ“

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

Народот очекува најголемиот буџет во историјата на македонија да се троши домаќински

Народот има мандатно писмо до крими тендерашката власт на Заев да ги решава проблемите кои сама ...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (71)

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (71)

Иселеници

News image

ФОРМИРАЊЕТО НА ЦРКВАТА „СВЕТИ КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“ ВО ТОРОНТО (2)

   По повод 30-годишниот јубилеј на првата маке...

Култура и туризам

News image

СВЕЧЕНО ПОКЛОНЕНИЕ ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО РИМ ВО 1978 ГОДИНА (22)

ДЕСЕТТО ПОКЛОНЕНИЕ ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО ВЕЧНИОТ РИМ

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (38)

ТЕСАЛСКО-ПЕЛОПОНЕШКА МИТОЛОГИЈА ЗА ХЕРАКЛЕ (ХЕРАКЛЕВИТЕ ПАТУВАЊА ВО ХИПЕРБОРЕЈА И...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.