Среда, 25 Март 2020   
Америка преку 5Г технологијата го пренесува корона вирусот
DzeposkiАлександар Џеповски
 
Дали се сеќавате на птиците кога умираа масовно не така одамна и прстот беше вперен кон најновата 5Г технологија ? Тоа беше експеримент прво со птиците за да се потврди моќта на комбинацијата од синтетички вирус и 5Г системот. 
 
Од 1917 кога се измисли електричната струја а со тоа и новите вируси кои предходно беа употребуцани ни повеќе ни помалку во Македонија за време на балканските војни проследена со Првата Светска Војна па се така до Втората Светска Војна и продолжувањето преку војните во Виетнам, Кореја, Ирак, Авганистан, Либија и Сирија ... доаѓаме до констатација дека Америка го труе и убива светското население преку вируси во комбинација со фрекфенции и најнови технологии на бранови должини. 
 
Зошто е сето тоа така, одговорот го знаеме денес сите за разлика од порано кога кој ќе дознаеше го губеше животот. 
 
Некој мора да застане на патот кон оваа ѓаволска земја со сатанистички секти и ритуали која отворено го негира и исмејува Господ Наш Спасителот Голем. Русија и Кина отворено се против нив и мораме и Ние да бидеме на страната на Господ а не да се вртиме кон нив, Заев и СДС - во пропаст и темнина. 
 
Ќе помине и ова чудо од корона, ама светот и специјално Италијаните дознаа и увидоа кои се ЕУ и НАТО, а кои се Кина, Русија па и Куба, Венецуела и другата страна на медалот. 
 
Која е целта на Америка која на 10 Март 2020 пушти низ Италија 40000 американски војници да се шетаат и воедно низ цела Европа ... што значи тие војниците се вакцинирани од корона. Нивниот " поход " кон Русија ќе им биде последен и нема ни прашина да остане од нив и нивните слуги, затоа што Русија и Кина имаат преголема воена моќ и недостижно оружје, така да  она што е кажано во Библијата и ќе се оствари - ЌЕ ИЗЧЕЗНЕ ЃАВОЛОТ И НЕГОВИТЕ СЛУГИ И ЌЕ НАСТАПИ РАЈОТ НА ЗЕМЈАТА И ВОЕДНО МАКЕДОНИЈА ЌЕ СЕ ВРАТИ ВО ПРВОБИТНАТА СОСТОЈБА, ЗЕМЈА НА БОЖЈИОТ РАЈ. 
 
АМИН !!! 
 
 

На прво место

News image

Св. Климент Охридски, Св. седмочисленици, Св. Пантелејмон, 9.VIII/27.VII

Денеска се празнува споменот  на Св. Климент Охридски кој е упокоен на денешен ден 916 година. ...

Историја

News image

МАКЕДОНЦИТЕ РЕАЛНОСТ ВО БУГАРСКИОТ ВЕСНИК "ЗАРЈА" 1903 ГОД

    МАКЕДОНЦИТЕ РЕАЛНОСТ ВО БУГАРСКИОТ ВЕСНИК "ЗАРЈА" 1903 ГОД, ВО КОЈ СЕ ВЕЛИ:-...

Иселеници

News image

Вистината за ФОЛКРОРИСТОТ Георги (ЏОРЏ) Томов? (3)

Дел од МОНОГРАФИЈАТА „ТОМОВ“ НА СЛАВЕ КАТИН

Култура и туризам

News image

Древномакедонските азбуки и подоцнежните реформатори: Трп Руен, Св. Кирил и Методиј и Св. Климент Охридски

ДВЕТЕ ДРЕВНОМАКЕДОНСКИ АЗБУКИ од ДРЕВНИОТ МАКЕДОНСКИ ДИЈАСИСТЕМ подоцна биле ОСНОВА за повеќе ДЕРИВА...

Фељтон

News image

ДЕЛ ОД ЖИВОТОТ НА АТАНАС БЛИЗНАЈОВ ВО МОНОГРАФИИТЕ НА СЛАВЕ КАТИН (9)

Исто така, Советот на Фондот „Атанас Близнаков” при Универзитетот „Св. Кирил и Мет...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.